Karta sieciowa TP-Link TL-WN722N czasem się samoistnie wyłącza

Witajcie,

kilka miesięcy temu zakupiłem bezprzewodową kartę sieciową USB TL-WN722N (V3) od TP-Linka. Przez dłuższy czas nie było z nią żadnych kłopotów, jednak od jakiegoś czasu zauważyłem, że raz na jakiś czas zdarza się, że karta jakby się wyłącza od systemu (słychać dźwięk Windowsa jak podczas odłączenia urządzenia USB) i na 1-2 sekundy nie mam możliwości ruchu myszką (również jest na USB jeżeli to ważne), po czym działa już normalnie wszystko. Sprawdzałem tą kartę na laptopie przez ok. 2-3h i nie zauważyłem żadnego problemu. Częstość występowania problemu to ok. co 20-30 minut.

Co do tej pory zrobiłem:

  • zmiana portów USB
  • instalacja oficjalnego sterownika z TP-LINK

OS: Win10 x64
Proszę o pomoc.

karta nie jest wspierana pod Windows 10

Wymagania systemowe Windows 8.1 32/64bit., Windows 8 32/64bit., Windows 7(32/64bit.), Windows XP(32/64bit.), Windows 2000

Wygląda na problem z zasilaniem USB… Masz coś innego poza myszą wpięte? Możesz też doraźnie pokombinować z zasilanym osobno hubem USB ale być może najłatwiej będzie po prostu zmienić kartę sieciową - może na TL-WN822N ?

@hindus Poza myszą i kartą mam jeszcze podpiętą klawiaturę, ale z nią nie ma żadnego problemu podczas wariacji karty. Nie chciałbym kupować nowej karty, bo ta jest świeżutka. Jeżeli to zasilanie to uważasz, że płyta powoli wyzionie ducha, czy jest jakaś opcja naprawy sekcji zasilania USB?

@m4s TP-LINK wypuszcza oficjalne sterowniki pod Win10, więc wsparcie ma

W sumie powiedziałbym, że mi też działał za nim kupiłem pierwszą kartę “nano”.

Hej,

A masz zainstalowane te najnowsze sterowniki do karty dla Windows 10? Chodzi o te:

Czy w ustawieniach kontrolera USB masz wyłączone zarządzanie energią dla kontrolera? Chodzi o taką opcję - powinna być wyłączona.

obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hej,

dzięki za odpowiedź. Sterowniki zainstalowane właśnie te najnowsze. Po wyłączeniu tych opcji, które podałeś problem częściowo ustąpił - częściowo z tego względu, że nie ma już wariacji połączonych z myszą jednak teraz następują samoistne rozłączenia z siecią WiFi.

  • A jakie masz ustawienia sieci WiFi?
  • Jakie szyfrowanie?
  • Który kanał jako główny?
  • Jaka szerokość pasma?
  • Jaki router?