Karta sieciowa TP-LINK WN422g - czy to możliwe?

Witam

Posiadam komputer :

płyta kt4av

karta gr. radeon 9800 pro

procesor AMD ATHLON 2400 xp 2 GHz

ram 1.25 GB

Karta sieciowa TP-LINK WN422G

Mam taki problem. Wydaje mi się że od momentu korzystania z owej karty sieciowej komputer mi się często zawiesza.

Przeinstalowałem system - WIN XP SP3 i nic to nie pomogło.

Czy ta karta jest kompatybilna z moim komputerem ?

Czy może to nie ona jest powodem zawieszania komputera, a zawiesza się on kilka razy dziennie.

Wiem zapewne że powiecie abym odłączył kartę od kompa i wtedy sprawdził czy się zawiesza - ale jest to bardzo trudny sposób ponieważ musiałbym siedziec cały dzień przy kompie bez neta.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia co zawiesza mój komputer?

Proszę o szybką odpowiedź

Rafał

GG 10880927

To że tobie się nie chce czegoś robić, tzn. że my musimy tobie pomóc? No raczej nie…

Jak ci się nie chce to spróbuj podłączyć tą kartę pod inne gniazdo USB.

Sterowniki skąd masz?

Nie o to chodzi że mi się nie chce (chyba mnie źle zrozumieliście) tylko że ja na tym komputerze pracuję i nie moge sobie pozwolić aby cały dzień był on bez internetu.

A co do sterowników to pobierałem je ze strony producenta bo myślałem że jak zainstaluje inne sterowniki to będzie ok , oraz mam je na płytce dołączonej do karty.

No to podłącz się na razie przez kabel, przewodowo i zobacz jak będzie.

Przez kabel - przewodowo ??? nie do końca rozumiem o co chodzi.

Mam internet radiowy.

Ok, rozumiemy… Zawiesza się? Sprawdź użycie procesora… Ile sięga procent w spoczynku. Zrób skan Combofix’em, albo lepiej OTL’em…

Plik LOG wrzuć na wklej.org i podaj linka. Możesz też zrobić test pamięci programem Memtest86+… Mam taką samą kartę i nie mam z nią żadnych problemów…

Właśnie też mam tą samą kartę dlatego zwróciłem uwagę na temat. U mnie nie ma z nią najmniejszych problemów, a jest używana na Win XP 32 bit i na Win 7 64 bit, przy czym w Win 7 śmiga na sterach Vista x64.

Przewodowo to znaczy przez kabel LAN, prawie każdy komp ma wbudowną kartę sieciową w płytę główną i już od dawna tak jest.

Ja również używam jej na Xp x86…

właśnie przed chwilka podwójna zawiecha.

Drugim razem juz przy uruchamianiu - nie mógł pobrać adresu sieciowego i chciałem otworzyc przegladarkę i STOP! !!

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale może cię naprowadzi na rozwiązanie. Kiedyś gdy miałem podkręcone PCIexpress to działo się tak samo, przy uruchamianiu przeglądarki następowała zwiecha, ale bez ekranu śmierci, po prostu system przestawał odpowiadać i koniec zabawy.

Witam kolegów.

Mam ogromną prośbę czy podeśle mi ktoś stery do Visty x64, kupiłem dzisiaj tą karte i na płycie nie mam do x64. a ze strony producenta żaden sterownik nie pasuje.

Przy próbie instalacji pojawia się komunikat:

This product does not support this version of Windows. Please check the product documentation for the system requirements.

Gdyby ktoś wykazał się chęcią pomocy zostawiam adresik do wysyłki sterów za co z góry wielkie dzięki. studio(małpa)bizzart.pl

Pozdrawiam Robert

Wysłałem ci na ten adres co podałeś.