Karta sieciowa USB czy PCI do komputera


(szymon189) #1

Nie działa mi gniazdo karty sieciowej dlatego zastanawiam się nad kupnem karty PCI lub USB. Co lepiej nadaje się do komputera stacjonarnego?

http://allegro.pl/gigabit-tp-link-tg-3269-pci-1000mbps-wys-6zl-k-ce-i1329766641.html

http://allegro.pl/karta-bezprzewodowa-812-11-n-asmax-wi-fi-usb-715n-i1336629722.html


(igrek) #2

Nie ma to jak karta pci. Usb to raczej przesył danych :stuck_out_tongue: i z tego co słyszałem te na usb wolniej działają


(Cedar) #3

Zwróć uwagę, że podałeś dwie różne karty -WiFi i normalną przewodową. Bezprzewodowa tylko wtedy, gdy masz już router z WiFi jako źródło sygnału dla tej karty.

PS. do komputera stacjonarnego to chyba najlepiej przewodową na PCI (mam taką jako drugą oprócz tej zintegrowanej z płytą główną)


(Gmcorkalomgm) #4

najlepiej wybierz tą pod PCI mniejsze opóźnienia i większy transfer zawsze będziesz miał mniejszy ping. Desktop = kabel chyba ze router masz w innym pokoju i nie dasz rady podpiąć się na kablu to wtedy nie ma znaczenia czy wybierzesz kartę sieciową pod PCI czy USB to wireless on nie jest mistrzem w szybkim przesyle. Ja miałem desktopa podpiętego wireless'em ale czasem się rozłączał więc kupiłem dłuższy kabel telefoniczny postawiłem router na biurku i podpiąłem się przez Ethernet do kompa wtedy masz pewność że niższego pingu nie będziesz miał i do sprzętów na wireless-ie masz fajne udostępnianie plików przez router jeśli komputer z którego udostępniasz jest na kablu.