Karta sieciowa USB Linksys ( WLAN )

Chciałem się zapytać, czy taką kartą http://www.allegro.pl/item331772566_kar … czeci.html mogę przesyłać drugiej osobie np. na lapka moich rodziców internet…?? Wiem, że komputer musiałby ciagle wł… Ale żadnych takich modemów nie chce bo oni z internetu używają kilka razy w mc… Szkoda kasy po prostu…

PS… Wiem, że ta karta musiałaby być podłączona u mnie jak i w lapku… Dwie karty… Czy da się z tego przesyłać neta??

Neta nie prześlesz, co najwyżej udostępnisz :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie ma problemu, kup karty(chociaż nie wiem czy za koszt 2 kart nie kupiłbyś rutera) podłącz a z konfiguracją zwróć się na forum lub poszukaj czegoś na googlach :wink: pełno tego tam :slight_smile:

put!neQ , dziękuję za poprawienie:) Mój błąd… Router Linksysa kosztuje około 120 zł…

Więc i tak jestem do przodu… o przynajmniej 50 zł…

W dodatku tak jak pisałem po wyżej, internet jest używany przez moich rodziców rzadkością :slight_smile: Po drugie nie miałby nawet tego gdzie położyc… Znowu dodatkowe zasilacze… Z kablami to mam bałagan… Dodatkowych nie potrzebuje… :slight_smile: Mam nadzieję, że sobie sam poradze z konfigiem… :slight_smile: Dziękuję za odp…:slight_smile:

A przez Ubuntu też cięzko to udostępnić ???

Jeżeli laptop ma WiFi (a większość nowych modeli ma) to wystarczy tylko jedna sieciówka pod USB którą podłączysz pod PC

Wiem, ale moi rodzice właśnie nie mają :slight_smile:

A jak wygląda konfiguracja pod Linuksem… ??