Karta sieciowa USB Linksys ( WLAN )

(Poniaatowski) #1

Chciałem się zapytać, czy taką kartą http://www.allegro.pl/item331772566_kar ... czeci.html mogę przesyłać drugiej osobie np. na lapka moich rodziców internet...?? Wiem, że komputer musiałby ciagle wł... Ale żadnych takich modemów nie chce bo oni z internetu używają kilka razy w mc... Szkoda kasy po prostu...

PS... Wiem, że ta karta musiałaby być podłączona u mnie jak i w lapku... Dwie karty... Czy da się z tego przesyłać neta??

(putineq) #2

Neta nie prześlesz, co najwyżej udostępnisz :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie ma problemu, kup karty(chociaż nie wiem czy za koszt 2 kart nie kupiłbyś rutera) podłącz a z konfiguracją zwróć się na forum lub poszukaj czegoś na googlach :wink: pełno tego tam :slight_smile:

(Poniaatowski) #3

put!neQ , dziękuję za poprawienie:) Mój błąd... Router Linksysa kosztuje około 120 zł...

Więc i tak jestem do przodu... o przynajmniej 50 zł...

W dodatku tak jak pisałem po wyżej, internet jest używany przez moich rodziców rzadkością :slight_smile: Po drugie nie miałby nawet tego gdzie położyc... Znowu dodatkowe zasilacze... Z kablami to mam bałagan... Dodatkowych nie potrzebuje... :slight_smile: Mam nadzieję, że sobie sam poradze z konfigiem... :slight_smile: Dziękuję za odp...:slight_smile:

A przez Ubuntu też cięzko to udostępnić ???

(wacek) #4

Jeżeli laptop ma WiFi (a większość nowych modeli ma) to wystarczy tylko jedna sieciówka pod USB którą podłączysz pod PC

(Poniaatowski) #5

Wiem, ale moi rodzice właśnie nie mają :slight_smile:

A jak wygląda konfiguracja pod Linuksem... ??