Karta sieciowa USB Linksys ( WLAN )


(Poniaatowski) #1

Chciałem się zapytać, czy taką kartą http://www.allegro.pl/item331772566_kar ... czeci.html mogę przesyłać drugiej osobie np. na lapka moich rodziców internet...?? Wiem, że komputer musiałby ciagle wł... Ale żadnych takich modemów nie chce bo oni z internetu używają kilka razy w mc... Szkoda kasy po prostu...

PS... Wiem, że ta karta musiałaby być podłączona u mnie jak i w lapku... Dwie karty... Czy da się z tego przesyłać neta??


(putineq) #2

Neta nie prześlesz, co najwyżej udostępnisz :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie ma problemu, kup karty(chociaż nie wiem czy za koszt 2 kart nie kupiłbyś rutera) podłącz a z konfiguracją zwróć się na forum lub poszukaj czegoś na googlach :wink: pełno tego tam :slight_smile:


(Poniaatowski) #3

put!neQ , dziękuję za poprawienie:) Mój błąd… Router Linksysa kosztuje około 120 zł…

Więc i tak jestem do przodu… o przynajmniej 50 zł…

W dodatku tak jak pisałem po wyżej, internet jest używany przez moich rodziców rzadkością :slight_smile: Po drugie nie miałby nawet tego gdzie położyc… Znowu dodatkowe zasilacze… Z kablami to mam bałagan… Dodatkowych nie potrzebuje… :slight_smile: Mam nadzieję, że sobie sam poradze z konfigiem… :slight_smile: Dziękuję za odp…:slight_smile:

A przez Ubuntu też cięzko to udostępnić ???


(wacek) #4

Jeżeli laptop ma WiFi (a większość nowych modeli ma) to wystarczy tylko jedna sieciówka pod USB którą podłączysz pod PC


(Poniaatowski) #5

Wiem, ale moi rodzice właśnie nie mają :slight_smile:

A jak wygląda konfiguracja pod Linuksem… ??