Karta sieciowa USB na Ubuntu 13.10

Witam,

 

Posiadam kartę WiFi USB Edimax EW-7711USn na Windows 7, 8 Działa bez problemu na sterownikach systemowych Windows’a bez potrzeby instalacji z płyty CD producenta, a teraz chciałbym sobie zainstalować najnowsze Ubuntu i nie ukrywam że jestem zielony jeśli chodzi o linuksa nie umiem instalować nic z konsoli ale do rzeczy czy na najnowszym Ubuntu 13.10 jak włożę tę kartę do portu USB to czy mi ją automatycznie wykryje i zainstaluje? 

A dlaczego po prostu tego nie sprawdzisz? Ubuntu instalować nie musisz, odpal go z płyty, podłącz twoją kartę i zobacz czy będzie działać, jak nie będzie to później będziemy szukać problemu dalej.

Zdarzają się problemy z kompatybilnością kart wifi na USB z linuxami.  Swego czasu wyrzuciłem MInta, bo nie widział karty wifi na usb. Jeśli chodzi o Ubuntu to karty tego typu działały bez zarzutu.

Najlepiej sprawdź samemu - korzystając  porady powyżej.

Zajrzyj tutaj.

Zdaje się, że samo wykrycie karty zależy od samego jądra i zawartych w nim sterowników.

Takie byle co co się zwie TP Link WN422 pod USB, co kosztuje z 35 zł chodzi na Linuxie bez problemu.

Z kartami opartymi na chipach Realtek i Atheros nie miałem problemu.