Karta sieciowa wifi do stacjonarki

Poszukuje karty sieciowej do łączności wifi do nienajmłodszego komputera (athlon x64 5200+, 4 gb ram, grafika jakis stary geforce) komputer służy mi jako odtwarzacz filmów i muzyki i przydałaby mi się tam karta wifi, mam wolne złącze pci i pci-e x1. kompletnie nie mam pojęcia co wybrać i na co zwrócić uwagą. obecnie na komputerze jest win7, po zakupie karty jako drugi system wyląduje tam jakis linux (chyba mint) więc zalezy mi na bezproblemowym dzialaniu w obu systemach. Od routera do kompa jest jakieś 10 m przez jedną ścianę - laptopy w tym miejscu mają max zasięg. Jakieś propozycje|?

http://www.ceneo.pl/4560208

 

Zastanów się nad tą, nie wiem jak z Linuksem, ale trzeba poszukać w sieci rozwiązania.

 

http://backtrack.pl/2010/03/16/linux-sterowniki-dla-tp-link-wn722n-wn422g-wn332g-wn721n/

Jeśli komputer służy wyłącznie do filmów to możesz wywalić wszystkie systemy z dysku i zainstalować XBMC/KODI na podstawowej bazie Ubuntu/Mint.

 

Ta karta: http://allegro.pl/adapter-karta-wifi-wlan-usb-2-0-sagem-gwarancja-i4980956284.html działa od razu bez instalowania żadnych sterowników. Jest kompatybilna z Mint/Ubuntu od razu. Kwestia ustawienia połączenia sieciowego. Wadą jest, że to na porcie USB. Oferuje prędkość do 54Mb/s.

 

Standardowy port PCI oferuje prędkość min 133MB/s w zależności od wersji interfejsu na twojej płycie prędkość może być wyższa. Więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Peripheral_Component_Interconnect