Karta sieciowa złącze PCI

Cześć, Posiadam starą kartę sieciową (chyba realtek), która nie wykorzystuje potencjału internetu który posiadam. Mianowicie mam pobierania 50 MB gdzie na telefonie lub laptopie mam po 400-500 MB. Dlategokupiłem wczoraj kartę sieciową ASUS PCE-AX3000. Posiadam płytę główną Gigabyte B365M D3H. Kartę wpiąłem do złącza PCIex16 (trybx4). Poprzednia karta normalnie na tym złączu działała, mimo iż jest on większy, ale tryb x4 jak rozumiem obsługuje też takie formaty(??). Jest wpięta właśnie tam, bo prawidłowe złącze zasłania karta graficzna. Po włączeniu karty asus i zainstalowaniu sterowników okazała się jeszcze gorsza niż poprzednia. Pobierania około 25MB. Nie wiem czy taka prędkość jest spowodowana tym, że jest nie w swoim złączu i nie działa prawidłowo, lecz internet łapie więc nie wiem o co chodzi. Może jest jakaś jeszcze inna niekompatybilność ?
Będę wdzięczny za każdą pomoc, wrzucę dodatkowo zdjęcie złącza w które jest wpięta karta sieciowa. Pozdrawiam

A połączyłeś się z siecią 5GHz? Sprawdź we właściwościach połączenia, może idzie na 2.4. Na dodatek komputer stoi na podłodze, albo nisko, anteny są zasłaniane przez żelastwo obudowy, a jak jeszcze nie daj Bóg przez ścianę, to taki potem efekt.

Tak, sprawdziłem. Posłuchałem się rady i przeniosłem kompa bliżej routera i też prędkość nie była powalająca, a czasami nawet przerywało łącze. Nikt by pewnie na to nie wpadł, ale po zmienieniu kierunku anten w dół złapałem około 500 MB. Tak czy inaczej teraz wszystko działa i internet i bluetooth. Dzięki za rade i zamykamy temat. Pozdro

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.