Karta sieciowa

  1. P: Po montażu karty sieciowej zaczęło mi się pojawiać okienko i muszę za każdym razem po włączeniu komputera lub restarcie wpisywać hasło. Jak wyłączyć to okienko ?

O: Można to zlikwidować usuwając wpis w Rejestrze. Być może,można to zrobić inaczej ja jednak tak to zrobiłem: (Rada ta przeznaczona jest dla osób,które maja pewną wiedzę o Rejestrze.) Z Menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy Regedit. Włączy nam się program Edytor Rejestru. Najpierw zrobić trzeba kopię Rejestru,tak na wszelki wypadek. Podświetlamy pozycję Mój Komputer,wybieramy z górnego menu Rejestr i Eksportuj_plik_Rejestru,w polu Zakres eksportu wybieramy Wszystko i wybieramy nazwę dla naszego pliku Rejestru np. z datą utworzenia kopii: 120800.reg. Potem trzeba wejść do HKEY_LOCAL_MACHINE/NETWORK i usunąć LOGON.Po restarcie komputer spyta nas o wpisanie imienia i hasła. Imię wpisujemy hasło nie. Jeśli po wpisaniu imienia wyjdzie nam komunikat i komputer nie chce przyjąć naszego imienia to trzeba jeszcze usunąć w C:\Windows plik ze starym hasłem , ma on zawsze rozszerzenie *.pwl . Po kolejnym restarcie żadne okno już nas nie będzie denerwowało.Ujemnym skutkiem nie wpisywania hasła jest brak dostępu przez to do niektórych usług sieciowych np: przeglądanie zawartości serwera poprzez otoczenie sieciowe.

ja znam prostrzy jesli chodzi o 98 /me

dajesz właściwosci otoczenia sieciowego i zmieniasz opcje “logowanie do sieci podstawowej” z “klient sieci microsoft networks” na “microsoft family logon” po resie kompa powinno wyskoczyc jeszcze tylko 1 raz po nastepnym juz nie

u mnie dziala bez zazutu okienko sie nie pojawiawia a system startuje sam :smiley:

pozdro