Karta sieciowa :(

Witam :smiley:

Wiec tak :stuck_out_tongue: Dzisiaj kupilem sobie karte sieciowa do mojego chello (wszyscy mi tak doradzali 8) ) Wszystko ladnie podlaczylem na modemie lampki swieca sie ze wszystko jest ok… tym czasem z niczym nie moge sie polaczyc :shock: (gadu, skype, firefox itp.) mimo ze firewall pokazuje ze jest polaczenie;/ gdy podlacze spowrotem modem pod usb to dziala a przez karte nie :evil: kurde… czemu ??

Jest coś takiego jak adres fizyczny karty tzw. MAC najprawdopodbniej musisz zadzwonić do admina i powiedzieć mu jaki masz ten adres.

:lol: skad mam wiedziec jaki ja mam ten adres? :smiley: i skad mam wiedziec kto ma admina ? ;>

zrób tak:

Start uruchom, wpisujesz netsh diag gui i otrzymujesz graficzne okno z diagnostyką sieci,znajdujesz zakładkę karty sieciowe , szukasz i zapisujesz adres MAC zintegrowanej sieciówki ( to na przyszłość jak wyżej napisałem). Następnie

uruchamiasz

panel sterowania połączenia sieciowe prawym klawiszem klikasz na aktualnym połączeniu -

wyskoczy okno z nazwą Twojej karty, klikasz konfiguruj zaawansowane, podświetlasz adres sieciowy, odznaczasz nieobecna i w okienku wpisujesz bez żadnych myślników, czy średników te numery które spisałeś wcześniej. Zatwierdzasz, wyłączasz komputer, wkładasz kabel sieciowy załączasz i masz internet.

To wszystko

Wszystko bylo by naprawde fajnie gdyby nie to ze jak wpisze to w uruchom to mi wyskakuje centrum pomocy :smiley: http://img375.imageshack.us/img375/3918/dd3dm.jpg

i bardzo dobrze, następnie skanuj system gdzie znajdziesz swoj MAC karty

:frowning: :frowning: kude no zrobilem wszystko tak jak kazales i zonk :(:(:(:frowning: :shock: :shock:

Wyłącz modem na noc, odłączając go od zasilania i od usb.

Rano po ponowanym włączeniu modemu nie podpinaj go pod usb ale pod kartę sieciową.

:okulary:

i wtedy zastosuj sie do mojej popowiedzi aby uzyskać adres MAC