Karta sieciowa :(

(Alan89) #1

Witam :smiley:

Wiec tak :stuck_out_tongue: Dzisiaj kupilem sobie karte sieciowa do mojego chello (wszyscy mi tak doradzali 8) ) Wszystko ladnie podlaczylem na modemie lampki swieca sie ze wszystko jest ok.. tym czasem z niczym nie moge sie polaczyc :shock: (gadu, skype, firefox itp.) mimo ze firewall pokazuje ze jest polaczenie;/ gdy podlacze spowrotem modem pod usb to dziala a przez karte nie :evil: kurde... czemu ??

(Proph3t) #2

Jest co艣 takiego jak adres fizyczny karty tzw. MAC najprawdopodbniej musisz zadzwoni膰 do admina i powiedzie膰 mu jaki masz ten adres.

(Alan89) #3

:lol: skad mam wiedziec jaki ja mam ten adres? :smiley: i skad mam wiedziec kto ma admina ? ;>

(Tomek Zamlynny) #4

zr贸b tak:

Start uruchom, wpisujesz netsh diag gui i otrzymujesz graficzne okno z diagnostyk膮 sieci,znajdujesz zak艂adk臋 karty sieciowe , szukasz i zapisujesz adres MAC zintegrowanej sieci贸wki ( to na przysz艂o艣膰 jak wy偶ej napisa艂em). Nast臋pnie

uruchamiasz

panel sterowania po艂膮czenia sieciowe prawym klawiszem klikasz na aktualnym po艂膮czeniu -

wyskoczy okno z nazw膮 Twojej karty, klikasz konfiguruj zaawansowane, pod艣wietlasz adres sieciowy, odznaczasz nieobecna i w okienku wpisujesz bez 偶adnych my艣lnik贸w, czy 艣rednik贸w te numery kt贸re spisa艂e艣 wcze艣niej. Zatwierdzasz, wy艂膮czasz komputer, wk艂adasz kabel sieciowy za艂膮czasz i masz internet.

To wszystko

(Alan89) #5

Wszystko bylo by naprawde fajnie gdyby nie to ze jak wpisze to w uruchom to mi wyskakuje centrum pomocy :smiley: http://img375.imageshack.us/img375/3918/dd3dm.jpg

(Tomek Zamlynny) #6

i bardzo dobrze, nast臋pnie skanuj system gdzie znajdziesz swoj MAC karty

(Alan89) #7

:frowning: :frowning: kude no zrobilem wszystko tak jak kazales i zonk :(:(:(:frowning: :shock: :shock:

(Golden Finger) #8

Wy艂膮cz modem na noc, od艂膮czaj膮c go od zasilania i od usb.

Rano po ponowanym w艂膮czeniu modemu nie podpinaj go pod usb ale pod kart臋 sieciow膮.

:okulary:

(Tomek Zamlynny) #9

i wtedy zastosuj sie do mojej popowiedzi aby uzyska膰 adres MAC