KARTA SIM. Dlaczego nie działa?


(Slawek1743) #1

Witam.

Mam kartę sim od roku. wczoraj coś dziwnego się z nią stało, zaczęła nagle gubić zasięg aż w końcu włogule jej nie wykrywało :frowning:

I nadal jej nie wykrywa. Wkładałem ją do czterech różnych telefonów i też ją nie wykrywało.

Co mogło się z nią stać?

Co mogę zrobić z tym problemem, nie chce stracić kasy z konta.

I zależy mi na tym numerze xD

Jest to karta sim w ORANGE POP.

Z góry dziękuje.


(fra234) #2

Jeśli chcesz zachować numer to "przejdź do play". A tak na prawdę przenieś numer do innego operatora. Dadzą ci drugą SIM z tym samym numerem. Co z pieniędzmi z konta się stanie, niestety nie wiem. Miałem numer ze 100 zł na koncie i to samo się stało. Kasa przepadła (nie kombinowałem z przeniesieniem numeru).


(Slawek1743) #3

A da radę zrobić coś takiego żeby nie zmieniać operatora i żeby dostać nową kartę sim?


(fra234) #4

Numer możesz później przenieść znowu do Orange. Co do wydania nowej karty poszukaj tu - http://www.google.pl/search?q=wydanie+n ... =firefox-a


(Slawek1743) #5

Dobry pomysł ale pewnie długo będzie trzeba czekać?

Ale ja mam normalnie na doładowania bez umowy i abonamentu.

Można tak przeność?


(flaszer) #6

Możesz po prostu pójść i poprosić o wydanie duplikatu karty. Nie jest to niestety usługa darmowa, kosztuje gdzieś ok. 30zł w ORANGE, o ile dobrze pamiętam.


(Slawek1743) #7

http://www2.orange.pl/portal/map/map/ho ... Id=3643231


(Cedar) #8

slawek174 , Nie słuchaj tych beznadziejnych propozycji przenoszenia numeru - to nie jest jedyny sposób na odzyskanie numeru. Przenieść zawsze się możesz a jesli teraz nie masz takiej potrzeby to tego nie rób.

Kartę możesz wymienić od reki w salonie firmowym Orange za odpłatniością około 25-30 zł - jeden warunek - karta musi być zarejestrowana na osobę, która zgłasza się po duplikat.

Czy miałeś konto w tym popie aktywne? Może długo nie doładowywałeś i zdezaktywowali Twój numer? Kiedyś trafiały się takie przypadki i to nie tylko w Popie

fra234 , A dlaczego nie do Plusa, Ery, czy innej sieci? Play płaci Ci za reklamę czy może reklamy Playa zrobiły Ci pranie mózgu?


(Slawek1743) #9

"Czy miałeś konto w tym popie aktywne? Może długo nie doładowywałeś i zdezaktywowali Twój numer? Kiedyś trafiały się takie przypadki i to nie tylko w Popie"

Nie to na pewno nie to. mam jeszcze około 30dni bo niedawno sprawdzałem.

Mam założone konto w http://www.orange.pl/portal/map/map?noredir=1 czy to wystarczy?


(fra234) #10

Nic nie dostaję od Playa. Poprostu za przeniesienie numeru do playa nic się nie płaci. A zresztą napisałem to w cudzysłowu.Przejść można do każdej sieci jakiej się tylko chce. To indywidualny wybór. Ja nie mam numeru w Play i nie chcę do niego przechodzić.


(Cedar) #11

Czyli pewnie karta jest uszkodzona

Nie wiem jak wygląda rejestracja w Orange/Popie bo nigdy nie miałem telefonu w tej sieci - jeśli nie jesteś zarejestrowany to możesz zrobić to na miejscu w salonie gdy pójdziesz po duplikat karty.


(Slawek1743) #12

ale jak mogła się uszkodzić?

JA ją nawet nie wyjmowałem z telefonu xD


(Cedar) #13

Nie płaci się ale ma więcej załatwiania i łacznie z powrotem do Popa zajmie mu kilka dni a wymiana karty w salonie max godzinę.

A czy środki na koncie Pop w przypadku przenoszenia do innej sieci nie przepadną to nie jestem tego pewien.

-- Dodane 11.06.2009 (Cz) 17:50 --

Jak to jak? :wink: Jak każde inne urządzenie elektroniczne - w karcie sim jest procesor, pamięć i jeszcze kilka różnych układów elektronicznych, wystarczy, że jedno nawali i karta nadaje się do kosza.

http://www.networld.pl/news/125769/SIM. ... mnice.html


(klopas) #14

zrób duplikat i kasa będzie na koncie z tego co wiem... zachowujesz numer i kase ale płacisz za to chyba 50zł więc raczej bez sensu...

mojemu bratu też nawaliła SIM (Orange), kupił drugą i śmiga...


(Slawek1743) #15

Dowiem się ile to kosztuje i jeżeli będzie mi się to opłacało to kupie sobie ten duplikat xD

A jak nie to trudno;/

-- Dodane 11.06.2009 (Cz) 18:02 --

A istnieje możliwość żeby przesłać kasę z tej niedziałającej karty sim?


(Cedar) #16

Kasa jest ciągle na Twoim koncie a nie na karcie i nie musisz jej nigdzie przesyłać - jak już będziesz miał nową kartę to kasa też będzie "na karcie" (nie stracisz jej) pod warunkiem, ze ta obecna została uszkodzona a nie zdezaktywowana.


(Slawek1743) #17

Ale czy mogę ją przesłać na inny numer?

bo na tej stronie pokazuje mi że mam kasę na koncie xD

http://www2.orange.pl//portal/map/map?noredir=1


(Cedar) #18

Kiedyś chyba była usługa przelewania kasy z konta na konto (z numeru na numer) ale teraz nie wiem czy jest jeszcze dostępna. Sprawdź na stronie Orange. Ale kasy chyba nie przelejesz jeśli nie masz aktywnej karty (chyba, że jest możliwe to zrobić przez internet bez potwierdzenia SMS za numer przelewający) :wink:


(Slawek1743) #19

Byłem dziś w salonie Orange i się dowiedziałem że duplikat kosztuje 25zł I nie ma możliwość żeby przesłać kasę z tego numeru na inny nowy :frowning:

kupiłem nową kartę sim xD


(Cedar) #20

W Popie była/jest usługa" teleprzelew (lub podobnie się nazywająca) i za jaj pomocą mogłeś przelewać środki na konto drugiej osoby.

To kupiłeś całkowicie nową kartę (zestaw startowy) z nowym numerem czy wyrobiłeś duplikat swojej dotychczasowej uszkodzonej karty? Przy wyrobieniu duplikatu kasa, którą miałeś na koncie była by nadal dostępna.