Karta Sim - Tylko Alarmowe

Dzisiaj zmieniłem fona. Na początku było wszystko w porządku, tzn. mogłem dzwonić wysyłać SMS - y,

a teraz mi pisze “Tylko Alarmowe” :expressionless: . Nie mogę się nigdzie się dodzwonić.

Co mam zrobić, od razu pisze żebyście sobie darowali posty typu, “przeczyść kartę” :lol:

Wymień kartę u operatora

Byłem przed chwilką na dworze i mogłem się bez problemu dodzwonić. Wszedłem tylko do windy - “Tylko Alarmowe” :frowning:

…czyli nie masz zasięgu. Jeszcze jakieś pytania?

Żartujesz ? :roll: Co mam teraz zrobić ? Pójść to operatora ? Napisze jeszcze, że telefon był na ORANGE,

został zdjęty SIM - LOCK i teraz jest karta ERA . Dodam jeszcze, że mam czasami nad zasięgiem literę “E” .

Litera “E” wskazuje na dostępność sieci EDGE. Skoro masz problem z zasięgiem po zmianie sieci, jak widzę, a nie tylko telefonu to masz być może pecha. Spróbuj się przemieścić do innego pomieszczenia. Może po prostu telefon nie jest zbyt czuły i o ile w poprzedniej sieci sygnał był na tyle mocny, że telefon dawał sobie radę to być może nowa sieć ma nieco słabszy sygnał i telefon “nie wyrabia”

To co mi teraz pozostaje ? Iść do operatora ERY ? W końcu muszą coś zaradzić. Bo z telem jest wszystko ok

Ale co chcesz osiągnąć? Że Cię przeproszą za słaby zasięg czy co? Operator zawsze deklaruje, że ich zasięg sieci ma charakter orientacyjny i nie może być podstawą do reklamacji

Masz to ujęte w regulaminie

http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug … /regulamin

Mieszkam w dużym mieście. Wszytkie komórki w domu (ERA) działają, tylko moja nie

No to skoro z telefonem jest wszystko OK a inne aparaty mają zasięg w ERZE to musisz zapytać Agenta Foxa Muldera z FBI :wink:

Masz kilka wyjść:

  1. Kupić dodatkową antenę, wzmacniacz instalowany w komórce (poszukaj na allegro).

  2. Zmienić operatora.

  3. Kupić nowszy telefon, starsze wymagają mocniejszego sygnału.

  4. Przeprowadzić się tam gdzie jest zasięg.

  5. Nie korzystać z komórki.

Jak widzisz masz całkiem sporo możliwości :wink:

  1. Może nie najgłupszy pomysł

  2. Tak zmienie, zwłaszcza, że mam na abonament

  3. Mam nowy telefon

  4. Specjalnie się przeprowadzę

  5. Jeszcze lepszy pomysł

Dzięki za te “wyjścia”, ale z nich nie skorzystam . Lepiej by było gdybyś włączył sobie Cartoon Network

Oty Kosz