Karta SIM z telefonu w modemie to dodatkowe koszty?

Witam,

mój leciwy blueconnect znów zwolnił. Wpadłem na pomysł, aby wsadzić kartę SIM z telefonu do komputera. Internet śmiga ( :smiley: ). Lecz po chwili surfowania w internecie zacząłem się zastanawiać czy korzystając z internetu z telefonu na komputerze nararzam się na dodatkowe koszty?

Gdy wsadziłem kartę z modemu do mojego Galaxy Mini, to internet nie działał.

To jest normalne.Często tak robiłem.Pamiętaj,że musisz mieć wykupiony aktywny pakiet internetowy aby nie wpaść w duże koszty.Dopóki ciągnie z pakietu to nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Nie podałeś w jakiej taryfie jest ta karta SIM.

Przepraszam.

Karta jest z telefonu jest z T-Mobile (za czasów Ery).

Mam wykupiony pakiet 250MB, nie jest duży, ale według mnie najkorzystniejszy dla moich potrzeb.

Jak to możliwe, że internet na karcie z telefonu działa szybciej niż w modemie, mimo iż mam już włączony tgz. lejek, czyli zmniejszoną prędkość internetu?

P.s.

Karta SIM w modemie jest młodsza od tej z teledonu.

bo modem muli neta i ma limity porobione :wink:

Dodane 18.08.2012 (So) 20:10

bo modem muli neta i ma limity porobione :wink:

Jeżeli masz lejek to jesteś zabezpieczony przed dużymi kosztami po wyczerpaniu pakietu.

Jednak po wyczerpaniu 250 MB jest “lejek” z prędkością 16 kb/s czyli ok. 20 do 100 razy wolniej.

Nie nadaje się na przeglądanie normalnych stron, tylko mobilnych.

W modemie obie karty powinny pracować z podobną szybkością bo obie należą do T-Mobile.

No co ty :?: =D> :wink:

(jakbym nie wiedział, po 2 latach pracy na internecie mobilnym)

Lecz tak nie jest…

Karta od modemu znacząco spowolniła od wczoraj.

Na karcie z telefonu działa tak samo jak wcześniej.

Nie wiem jaka to przyczyna.Być może to zależy od taryfy na jakiej jest karta od modemu?

Podaj markę i model modemu.

Modem ma ograniczenia w stylu 3.6mb/s, a modem w telefonie np. 7.2mb/s i stąd ta różnica w prędkości.

Porównaj sobie przepustowości modemu z przepustowości modemu w telefonie (Specyfikacja)

Oba mają ograniczenia na 7.2 Mb/s.

Modem to ZTE MF631.

Działam na zasięgu EDGE, więc rewelacji nie ma, ale działał szybciej.