Karta telewizyjna a dekoder

Mam takie pytanie. Otóż obecnie posiadam kartę telewizyjną pod sygnał wyłącznie analogowy ale posiadam wykupiony pełny pakiet telewizji cyfrowej (vectra z dekoderem) którą oglądam na normalnym telewizorze. Teraz pojawia się moje pytanie - czy zmieniając kartę telewizyjną na obsługującą sygnał cyfrowy będę miał dostęp do pełnego pakietu który mam wykupiony - tj czy karta ta będzie również robiła za dekoder? Nie znam się na tym więc nie chcę wydać niepotrzebnie pieniędzy jeśli się okaże że w wersji cyfrowej będę miał tylko kilka programów i nic poza tym się nie zmieni (brak dostępu do pełnego wykupionego pakietu oraz egp).

Podejrzewam, że Vectra koduje swoje programy i w ich dekoderze masz kartę kodową. Pamiętaj, ze musiałbyś kupić tuner cyfrowy z obsługą DVB-C. Jeżeli jest tak jak napisałem wcześniej to sam tuner nic Ci nie da, potrzebujesz karty kodowej do niego.

http://allegro.pl/dvb-c-cablestar-hd-2- … 85860.html

Zgadza się jest potrzebna karta a przynajmniej posiadam takową w dekoderze w drugim pokoju jednak vectra nie posiada dużej ilości tych dekoderów więc obecnie są ciężko dostępne tj nie chcą dawać kilku na jednego abonenta dlatego założyłem temat. Kartę pewnie dałoby by się wysępić na zasadzie że mam tuner do komputera a już na pewno przed zakupem poszedłbym się dowiedzieć.