Karta Telewizyjna ART TV tuner philips

Mam problem z którym nie umiem se poradzić. Niedawno kupiłem (złożyłem) kompa procesor: sempron 2500+, pł. gł. EPOX 8RDAEI na czipsecie nVIDIA Nforce2 400. Problem polega na tym że posiadam karte telewizyjną ART TV tuner filipsh (bt848) która powoduje reset kompa. Dokładniej: Gdy uruchomie aplikacje do niej (używam Borga 2.1) wszystko jest wpożądku. Telewizja działa i jest oki. Natomiast gdy wyłącze aplikacje po jakimś czasie komp sam się resetuje i włańcza się scan disk. Po drugie: weźmy że komp się nie zresetował (bo tak też jest) po wyłączeniu tej aplikacji (borga 2.1) i gdy ręcznej prubie zamknięcia systemu (wyłączenia komputera) system w ostatnim etapie wyłączania się, uruchamia się ponownie i oczywiście scan disk. Dodam że mam system XP +sp2 i że ta sama karta na innym kompie (duron 900, ECS k7s5a) i na tym samym systemie (XP + sp2) działa poprawnie i nie robi żadnych problemów. Jeśli nie włańczam tej aplikacji (borg 2.1) wszystko jest w pożądku. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Może zainstaluj nowe sterowniki

Win SP2 :? - Nie lubie tgo czegoś

Może reinstall sysa ?? :lol:

System stawiałem 3 razy, stery do karty też zmieniałem i nic nie pomaga. Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość że karta może się nie zgrywać z płytą gł.?

Tak, to bardzo popularny objaw :frowning:

Aha jeszcze jedna ważna żecz. Chciałem sprawdzić co to za błąd powoduje taki reset. W opcji “Uruchamianie i odzyskiwanie” odznaczyłem ażeby w czasie awarji systemu nie wyłańczał się. Gdy problem wystąpił pojawił się blue scrin. W pierwszej linijce było napisane “DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL” . Co to jest te cholerne IRQL?

To jest standardowy komunikat!

Pod spodem powinien być kod błędu. Jak wkleisz dokładny kod błędu - to będzie można odpowiedzieć o co dokładnie chodzi! :slight_smile:

Poczytaj sobie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=#85164

Troszke poważny problem :?

To spróbój zrobić formata C, choć to i tak nie ma sensu :?

To jest na 100% powód niezgrania tak jak powiedziałeś :frowning:

dziennik zdażeń zarejestrował to tak:

Typ zdarzenia: Informacje

Źródło zdarzenia: Save Dump

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1001

Data: 2004-11-17

Godzina: 18:53:14

Użytkownik: Brak

Komputer: ŁUKASZ

Opis:

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x100000d1 (0xfa175000, 0x00000009, 0x00000000, 0xf9541e43). Zrzut zapisano w: D:\WINDOWS\Minidump\Mini111704-04.dmp.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

zaraz wywołam błąd więc zaraz dopiszę resztę

Update:

ciąg dalszy

na blue scrin jest napisane w ten sposób:

STOP: 0x000000D1 (0xF983A054, 0x00000002, 0x00000000, 0xF972A3AE)

ALCXSENS.SYS - ADRESS F972A3AE base at F96D6000, DateStamp Sf8ea 580


Masz do tego: icon_edit.gif

Nie pisz kilku postów pod sobą.

fiesta