Karta Telewizyjna Co Wybrac?

Witam od jakiegos czasu mysle nad kupnem karty telewizyjnej ale nie wiem co kupic nie chce takiego czegos co pochodzi mi 2tyg i kicha chce cos “Normalnego”.Karta musi posiadac zlacze S-Video jak sie nie myle jak nie to mnie poprawcie chodzi mi o wejscie takie zolte do podlaczenia Konsoli DvD itp + Oczywiscie wejscie na antene normalna kablowka + Pilot.Mysle ze za duzych wymagan nie mam cena ktora chce przeznaczyc to gora 150 zl. Dodam Jeszcze ze rozdzielczosc mam 1680x1050

Pozdrawiam

Niestety, nie bardzo masz pojęcie, o czym piszesz. Uprzejmie cię informuję, że sygnał analogowy w systemie PAL ma 600 linii poziomych, więc nigdy nie uzyskasz na nim rozdzielczości monitora. Praktycznie wszystkie karty TV mają złącze S-video i AV, które umożliwiają podłączenie urządzeń typu dekoder czy konsola poza sygnałem antenowym, a te z wyższej pólki mają złącze HDMI do HD (ale 150 zł nie wystarczy). Dobrzy producenci to np. Leadtek, proponuję się wysilić i wykorzystać wujka Googla. Dodatkowo dla informacji maksymalna rozdzielczość w standardzie DVD w systemie PAL to 720 linii pionowych na 576 linii poziomych.

Tak niestety nie znam sie na tym chce aby ktos mi doradzil co mam wziasc HDMI nie jest mi potrzebne potrzebuje dobrej karty cos normalnego co spelnia moje wymogi czyli chcialbym podlaczyc Kablowke + Do tego jakies Urzadzenia Konsole czy cos innego + Pilot Chodzi mi o konkretne modele Chce poprostu bez zadnych problemow poogladac TV na ekranie swojego monitora i tyle :slight_smile: + Podlaczyc jakis sprzet

Pozdrawiam

Wejdź np. na tą stronę http://icomp.pl/produkty.php?action=produkty&o=karty_tv i poszukaj karty, która będzie ci odpowiadać. Nie wiem, na jakię złącze chcesz ją mieć, musisz wybrać. Muszisz zdecydować, czy ją podłączyć do złącza w kompie czy ma być zewnętrzna, np. USB. Twoja karta musi obsługiwać sygnał analogowy, powinna też obsługiwać sygnał cyfrowy, bo jak wiesz w 2012 sygnał analogowy będzie wyłączony, a nie wiadomo na jaki system przejdzie twoja kablówka. Musi mieć także złącze AV. Dobre firmy to AVERMEDIA i LEADTEK. Powodzenia!

Obecnie mam kartę Leadtek WinFast PXDVR3200 H PREMIUM PCI-Ex1, jest to karta hybrydowa (analogowo-cyfrowa). Niestety nie mogę sprawdzić jak cyfrowo odbiera ale analog odbiera bardzo dobrze. Poprzednio też miałem kartę Leadtek ale tylko analog i też byłem zadowolony z niej.

Nie podłączałem pod nią zewnętrznego sprzętu więc nic na ten temat nie mogę powiedzieć.

A mam pytanie czym sie roznini Analogowa a Cyfrowa?Cyfrowa jest pod dekoder a analogowa pod kablowke?

deadwheel , na forum piszemy po polsku (ą, ę, ś, ć itp.). wyedytuj swoje posty i popraw co trzeba, w przeciwnym wypadku temat wyląduje w koszu.

Areh przepraszam bardzo za to ale ja nie moge bo mam angielskiego Windowsa.U mnie polskie litery wygladaja tak .æ , é, ß ©

Analogowy sygnał to tradycyjny sposób przesyłania sygnału falą bezpośredno z nadajnika do odbiornika, cyfrowy polega na kodowaniu sygnału na wyjściu na 0-1 i dekodowaniu w odbiorniku lub dekoderze, szczegółów nie będę tłumaczył bo wystarczy wikipedia, ważne jest, że od 2012 roku sygnał analogowy będzie wyłączany, będzie tylko przekaz cyfrowy, więc lepiej mieć kartę przystosowaną do jego odbioru. W sieciach kablowych dostarczany jest standardowo sygnał analogowy, jak sieci kablowe będą działać po 2012, zależy od nich. Sygnał z konsoli DVD po AV też jest to sygnał analogowy niskiej częstotliwości, to nie jest sygnał cyfrowy.

Dobrze wywnioskowalem z twojej wypowiedzi ze Wezme Analogowa.Tylko Teraz Potrzebuje Jakiegos Konkretnego Modelu Wymagania Jakie ma Spelniac Podalem Wyzej wiec prosze o pomoc w doborze karty chodzi o konkretny model

Kablówki też przechodzą na sygnał cyfrowy a niektóre nawet część kanałów mają w DVT-B MPEG-4 czyli tak jak NTC.

Warto zainwestować w kartę hybrydową bo nigdy nie wiadomo co będzie później.

Napisz jakie złącze najbardziej ci pasuje, PCI, PCI-E czy USB

PCI

Może być ta http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_tv-118 albo ta http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_tv-111 albo ta http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_tv-100, wybór należy do Ciebie

a cos pod moje wymagania czyli max.150 zl wystarczy sam analog .Analog+S-Video+Pilot :slight_smile: to wszystko wiecej mi nie potrzeba.Linki jak bym mogl to prosilbym linki z allegro

Jeżeli coś taniego i tylko analog…to może tuner który miałem i obraz był dobry. Niczego nie podłączałem i nie wiem jak się sprawuje z podłączonym sprzętem video.

WinFAST TV2000 XP Expert, jest to tani tuner, za 50zł powinieneś kupić na allegro.

Ok a mam male pytanko czym sie rozni tuner od karty telewizyjnej?

Używa się zamiennie oby nazw. Moim zdaniem bardziej poprawnie jest karta (jeśli do komputera) i tuner jako oddzielne urządzenie (niezależne od komputera).

Ok dzieki Jutro spytam sie jeszcze w moim sklepie komputerowym o karte .Thx za pomoc jak nie bedzie co do wyboru to wezme ta co podales

Nie dociera do ciebie że za dwa lata niecałe karta może być do wyrzucenia bo twoja kablówka wyłączy sygnał analogowy i nie będzie czego odbierać, A na Allegro to się trochę wysul i sam poszukaj, wiesz już oco chodzi, twoje lenistwo jest zadziwiające.