Karta telewizyjna do współczesnego komputera

Witam.
Mam pytanie, otóż, czy opłaca się kupić kartę telewizyjna do współczesnego komputera, jak ja podłączyć, i czy w ogóle będzie ona działać? A jak tak to jaka byłaby najlepsza?
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

I jak podłączyć dźwięk gdy płyta nie ma złącza CD-AUDIO?

Są dostępne tunery dvbt do komputera podłączane przez usb. To chyba najwygodniejsza opcja.

Nie rozumiem o co pytasz z tym dźwiękiem, ale w dzisiejszych czasach żadnego urządzenia nie podłącza się takim gniazdem na płycie głównej.

@anon741072 A tak z ciekawości: co to złącze robiło? Podłączało się tam odtwarzacz CD?

Tak, ponad 20 lat temu.

Tak i używałeś nagrywarki cd jak odtwarzacza z pominięciem systemu operacyjnego, dźwięk od razu leciał na głośniki.

Chodziło mi o to, ze tuner TV na PCI posiada złącze CD Audio, a jak wyczytałem, bez niego nie ma dźwięku podczas oglądanej telewizji

Poza tym wolałbym taki na pci, nie plątałby się z tylu obudowy.

Nic się nie będzie plątać, bo taki tuner jest niewiele grubszy od kabla, który musisz do niego podłączyć - wielkość pendrive.
Złącz cdaudio na płytach nie ma już od lat. Ten tuner, który sobie znalazłeś na pcie jest zapewne analogowy. Takie w dzisiejszych czasach nie odbiorą żadnego kanału, bo te są kodowane cyfrowo - dvbt.

Ja bym szukał tunera dvbt2. Osobiście używam Evolve Venus. Nie jest to super urządzenie ale działa.

Albo można wykupić sobie IPTV i nawet na smartfonie oglądać.

Ja używam WinFast DVR3100 H (XC3028) ale jego dni są policzone bo jest na PCI a nowe płyty już tego nie mają. Też coś szukam ale to kilkaset złotych. Ten co mam spełnia moje wymagania w 101%. Na USB szkoda kasy bo to proteza, szczególnie jak coś sobie chcesz zgrywać np. z magnetowidu. No i Karta ma więszkość kodeków sprzętowych co odciąża system.

TV Vectrze można online oglądać.
Ja osobiście nie korzystam bo za dużo reklam w TV.

Z tym to się zgodzę

sprawdzę, mam PCI na płycie.

Co sądzicie o Medion Creatix CTX917_V.1? Czy to jest odbiornik cyfrowy? Czy będzie działał z współczesna płyta? Na tej karcie nie ma gniazda cd audio, wiec zakładam, ze karta będzie przesyłała dźwięk przez PCI. Jeżeli tak nie jest, wyprowadźcie mnie z błędu.

Po pierwsze to co zamierzasz za pomocą tego oglądać? Czy to ma być z TV naziemnej czy kablówki? Jeśli to jest naziemna to tylko tunery DVB-T na usb. Jeśli kablówka to trzeba się dowiedzieć w jakim standardzie tam jest sygnał, czy to jest coś jak DVB-T czy analog. Analog jest w odwrocie i kupowanie takiego tunera ma sens tylko jak się wie co się robi.

To jest naziemna, jednak ta karta odbiera oba sygnaly, analogowy i cyfrowy DVB-T

Leci jak to piszesz przez PCI, pamietaj tylko z tym medionem, że będą problemy z W10 sterowniki. Moja tez nie ma wsparcia ale od W7 działają i z programem progtv daję to nieźle radę.

Dzięki za uprzedzenie, ale ze sterownikami sobie w większości sytuacji radzę. Po prostu wgrywam te do starszego systemu. A może poleciłbyś mi jakieś programy do obsługi kart TV? Czy VLC obsługuje karty TV?

Uzywam Prog DVB (pisałem , że prog TV). VLC też dziala ale wolę prog DVB.