Karta Telewizyjna, którą wybrać?

Witam wszystkich ‘użyszkodników’ tego forum bardzo serdecznie, przez ostatni czas myślę nad kupieniem karty telewizyjnej do mojego komputera. Sytuacja przedstawia się tak. System operacyjny którego używam aktualnie to Linux, dystrybucja zaś to ArchLinux. Drugi punkt to to że mieszkam za granicą, w Londynie. Mam tutaj aktualnie cyfrowy polsat, a o kartach telewizyjnych wiem mało jak dotąd. Chciałem kupić kartę która nie będzie miała problemów z Linuxem, chodzi mi głównie o pilot oraz o jakąś pomoc od producenta czy użytkowników, jeżeli takie istnieją. Chciałem także podłączyć ją do cyfrowego polsatu aby odbierał mi wszystkie te programy (Polsat, TVP1, TVP2, Polsat2, itp, itd). Więc jaki model polecacie? Który będzie najbardziej kompatybilny z Linuxem jak i z Windowsem (tym trochę mniej).

Pozdrawiam, Mazur/m72!

a ile masz na to kasy??

Cena akurat tutaj nie gra roli, chodzi mi głównie o oceny użytkowników. Znalazłem: Leadtek WinFast TV, z ocen wynika że nikt z nią nie ma problemów. Co o niej myślicie i jak to wygląda z podłączeniem do cyfrowego polsatu, a Anglia->Polska?

Przede wszystkim radziłbym zacząć szukać karty od sprawdzenia jaki ma ona chipset (nie jest to łatwe zadanie). Jeżeli tak postąpimy to możemy wyszukać odpowiednie oprogramowanie i wówczas będzie dobrze. Ja swojego czasu kupiłem Pinnacle’a i żałuję, że się na to rzuciłem, ponieważ nie działa z jego chipsetem żadne inne oprogramowanie oprócz syfnego od Pinnacle’a. Jedynym pocieszeniem jest, że KMPlayer obsługuje ten tuner.

Także bardzo polecam jednoczesne szukanie odpowiedniego oprogramowania, które obsłuży dany tuner.

Jeśli chodzi o cyfrowy polsat to takie coś jest wykonalne, tylko należy pamiętać, że kanały należy wówczas zmieniać na dekoderze Polsatu. Podłączenie takie polecam poprzez Cinche (jak się to pisze? - osobna wtyczka dla audio i video) - wówczas jakość obrazu i dźwięku byłaby najlepsza.

Rozumiem, jest pewna rzecz. Mówi pan że trzeba zmieniać kanał na cyfrowym polsacie. U mnie sytuacja jest taka że jest on podpięty pod telewizor i zazwyczaj ktoś coś ogląda. Zaś ja na swoim komputerze chciałbym być tylko podłączony do cyfrowego polsatu i mieć dostęp do programów wszystkich jakie są w pakiecie, ale oglądałbym to co wybrałbym na komputerze. Nie za bardzo wiem jak to wytłumaczyć. Może ktoś coś wymyśli, a teraz jadę więc do zobaczenia.

Jeżeli chciałbyś mieć niezależny odbiór Cyfrowego Polsatu na komputerze to musisz kupić cyfrowy tuner satelitarny z wejściem na moduły dostępu warunkowego i wykupić drugi abonament Cyfrowego Polsatu razem z modułem dostępu warunkowego.

Dużo się dowiedziałem i dziękuje, jeszcze poszperam w Google.

Pozdrawiam, Mazur/m72!