Karta TV na USB Evolve Mars - pytanie

Dostałem do sprawdzenia od początkującego użytkownika kartę TV na USB Evolve Mars. Jemu na WinXP nic nie działało, więc postanowiłem przetestować na kompie z Win7 Premium Home.

Instalacja sterowników bez problemów, Program TotalMedia po polsku, bez problemów, podłączenie malutkiej anteny i na grafice 0 siły sygnału. Podłączyłem antenę z której odbieram bez problemu telewizję naziemną i też nic. Zupełnie urządzenie nie widzi anteny. Oczywistym jest, że wyszukiwanie kanałów zakończone fiaskiem.

I tu moje pytanie: czy poza fizycznym podłączeniem anteny istnieje jakiś inny sposób określenia czy urządzenie “widzi” antenę. Czy coś jeszcze trzeba lub można zrobić aby wymusić widzenie anteny. Jeśli nie ma takiej opcji to chyba z prezentu nici i pozostaje kosz na śmieci, czy tak?

Być może masz antenę źle ustawioną i nie łapie dvb-t chociaż powinna. Ja mam np problem że mi łapie tylko kodowane z dvb-t. Mam tylko tvp, spróbuj jeszcze na innej antenie. Ewentualnie z programem splash lite.

Antenę mam ustawioną dobrze, bo na codzień oglądam telewizję cyfrową naziemną na TV z tą właśnie anteną.

Sprawdzałeś z oprogramowaniem splash lite? Również posiadam total media i wszystko jest w porządku, tyle że antenę mam źle ustawioną.

Sprawdziłem splash lite. Tuner wykrywa, anteny nie (standartowa z urządzenia i “dachowa”) - 0 sygnału.

Może wejście antenowe jest uszkodzone?

Też używam Splash lite w sytuacjach awaryjnych.

No właśnie tak myślę. A jak to prostym sposobem można sprawdzić?

Rozebrać tuner i sprawdzić czy gniazdo siedzi na swoim miejscu przy płytce. Czy nie ma żadnych pęknięć.

No tak, rozebrać tuner, tylko jak? To jest jak pendrive a nie pudełko. Przyznam się, że nie słyszałem, żeby ktoś z sukcesem rozebrał pendrive i go potem złożył.

Można bo jest na takie wciski, wszystko da się rozebrać. Ja swojego pena rozbierałem i działa.

Widocznie to nie jest przypadkowy problem. Ja dopiero co kupiłem ten tuner, z tą małą antenką również 0 siły sygnału (o dziwo nawet pod pałacem kultury). Zewnętrzna antena również nie pomogła. Czyżby seria wadliwego towaru? Nie wiem czy reklamować czy może jakiś problem z softem bo były u mnie na win7 problemy przy instalacji sterowników… Zrobię format niebawem i dam znać czy coś się zmieniło.