Karta tv, problem z Windows XP Media Center

Zakupiłem kartę tv: AverMedia AVerTV Digital TV/FM Express Card.

Zainstalowałem ją i niby wszystko gra… Ale tylko uruchamiam ją to pojawia się informacja:

Nie wyszukuje żadnego sygnału, mimo iż kablówka jest podłączona.

Karta ta powinna działać na WinXP MC Edition - nawet jest osobna instrukcja instalacji dla tego serwisu. Niestety nie ma żadnych wskazówek co robić w przypadku takiego błedu. Tak samo nie zauważyłem by była gdzień infolinia na którą mógłbym zadzwonić czy tez choćby polski serwis internetowy producenta…

Potrzebuje pomocy.

zainstaluj program DSCALER i na nim oglądaj TV.

Jakieś wskazówki jak to zrobić?

tu masz wszystko co potrzebujesz by cieszyć się tym programem:

http://www.bpl.vectranet.pl/~ziejek/index.html

No nie bardzo… W instrukcji jest napisane: 'należy przejść do opcji ustawień skanowania programów (klawisz ‘Home’), z pola wyboru lokalizacji wybrać opcję ‘Full Frequency Scan’. ’ Tymczasem u mnie ta opcja jest najzwyczjaniej niedostępna :confused:

Może ktoś jeszcze jest w stanie mi pomóc? Może ktoś wie jak np. oglądać tv za pomocą Media Center?

karta musi być kompatybilna z media center a nie jest !!

zainstaluj DSCALER wrzuć spolszczenie, wrzuć plik z listą kanałów uruchom program wybierz kartę z listy lub po chipsecie jaki jest na twojej. następnie przejdź do opcji skanowania wybierz wg. krajów wybierz Polski - przeskanuj - to wszystko. ten program jest prostszy niż windowsowy kalkulator :P.

pewnie będzie problem z tą kartą na DSCALER, jakie sterowniki zainstalowałeś ?? spójrz na stronie producenta…

Instalowałem sterowniki z płyty dołączonej do pudełka z kartą.

a wraz ze sterownikami nie było programu do obsługi tunera ?? spróbuj ChrisTV Lite.

No był, właśnie jak go uruchamiam to pojawia się bład z ehrecvr. Dezaktywowałem tę usługę na stałe, ale bład i jego skutki nadal obecne.

W tym ChrisTV Lite przy konfiguracji urządzenia przechwytującego nie ma do wyboru mojego modelu karty.

EDIT: Ściągnąłem uatkualnione oporogramowanie ze strony producenta. Bład nie wyskakuje, ale programów wciąż nie wyszukuje.