Karta TV trochę informacji

Witam!

Zamierzm kupić karte tv, myślę o kupnie Leadtek WinFast TV2000 EXPERT, i o ile się nie mylę minuta przechwyconego obrazu zajmuje ok.300mb czy to prawda? Jeżeli tak to jeżeli np przechwicimy taki film 120min to zajmuje on na dysku ok 36GB (czyli na takie zgrywanie musiałbym mieć partycje z 40 BG) co później się z takim filmem robi, aby on zajmował np 700mb czy można to jakoś zkonwertować?? Czy można odrazu przy zgrywaniu obrazu ustawić metodę kompresji? I kiedyś coś czytałem o sprzętowym kodowaniu, na czym to polega?

W tej karcie którą zamierzam kupić obraz można zgrywać do:

MPEG 1, MPEG2, MPEG 4, WMV, VCD, DVD, na czym taka kompresja polega?

Jaka wg was jest najlepsza karta tv?

Witam

Do poczytania

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/tv.html

http://sklep.cdrinfo.pl/katalog_1848.html

A tu wszystkie inne

http://sklep.cdrinfo.pl/katalog_209.html

A co do przechwytywania obrazu to tak jest. Zajmuje dużo miejsca i później musisz go obrobić ładnie :smiley:

PS

A co konwersji to może być tym Dr.DivX.

Do pobrania

Albo jakimś innym programem do obróbki.

A tu opis (co prawda z magnetowidu i kamerki ale zawsze) krok po kroku więc może się przydać .

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin … 72616.html

wieszak

Tzn w czym i jak obrobić?

I mam pytanie z tego co przeczytałem w podanych przez wieszaka linkach:

3 Format filmu 

Wielkość zapisywanego obrazu oraz przestrzeń barwną ustalamy w oknie Video Format, otwieranym z menu Video. Chociaż pełna rozdzielczość ekranu w systemie PAL wynosi 768x576 punktów, to jeżeli materiał ma zostać zapisany w formacie MPEG-2 na DVD, należy wybrać wielkość 720x576 punktów. Przestrzeń barwną określamy zgodnie z możliwościami kodeka wideo. Najczęściej stosowane formaty to RGB24, YUV2 i YV12. W przypadku kart telewizyjnych z procesorami Brooktree/Connexant konieczne może się okazać przełączenie podglądu z trybu Overlay na Preview (menu Video).

Czyli na swoim kompie (Celeron 2,6Ghz i 512 ramów) będzie się swobodnie konwertować bez utraty klatek? i z tego co zrozumiałem to mogę zapomnieć o konwersji odrazu do divix? I jeszcze jedno, jeżeli zgramy obraz do mpeg 2 (ile zajmuje 1 min filmu w mpeg?) to będzie to trwało tyle ile trwa film, a potem kompresja mpeg2->divix ile będzie trwała?

Tzn. Chodzi w tym wszystki o zgranie np. programu tv (np 1,30h) na dysk kompa obojętnie w jakim formacie byle by była dobra jakoś i nie zajmowało to więcej niż 700 mb czy da si ę zrobić?