Karta wfi do starego komputera-neostrada 80mb

Sytuacja wygląda następująco. Posiadam starego pc (P4,asus p4pe, 1gb ram) posiadam karte wifi Tp Link WN350GD. Komputer oddalony jest od routera(livebox 3.0) ok 6m w tym 2 sciany. Sygnał jest tragiczny, niski bądz bardzo niski, strony wczytują się bardzo wolno. Karta posiada antene 12db. Sytuacja była taka sama nawet jeśli podłączyłem do liveboxa netgeara dgn2200 i zrobilem z niego acces point. Szukam jakieś mocnej karty żeby lepiej łapała sygnał. może być używana.

Ta karta z tego co widzę w sieci ma odłączaną antenę więc może nie warto inwestować w nową kartę.

W tanich kartach często jest tak że antenka dołączona do karty to ściama i zwykły kawałek plastiku, nawet śeśli nie jest tak w tym przypadku to może się zdażyć że to co kupisz będzie z taką “antenką” i zasięg wcale nie będzie lepszy.

Poza tym umieszczenie anteny z tyłu obudowy komputera to nie najlepszy pomysł i nie zawsze się sprawdza.

Proponowałbym ci może zakup zamiast całej karty kupić kabel pzedłużający do anteny od karty sieciowej albo antenkę na kablu i wystawić ją gdzieś w lepsze miejsce gdzie będzie miała lepszy odbiór sygnału.

Bo jeśli faktycznie masz do tej karty podłączoną antenę o zysku 12dBi jak piszesz (w co nie bardzo chce mi się wierzyć skoro werdług specyfikacji karty ma ona antenę 2dBi) i jest to za mało to ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Mógłbym prosić o jakiś wzór z allegro aby było kompatybilne z Tp linkiem?

Całe dobranie względem kompatybilności ogranicza się do dobrania złącza a według info ze strony Tp Link ta karta ma standardowe złącze (złącze SMA RP).

Tu masz 3 przykłady anten które powinny bez problemu pasować (to tylko przykłady wyszukane na szybko):

http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-antena-dookolna-tl-ant2408c.html

http://allegro.pl/antena-wi-fi-dookolna-12-dbi-38-cm-rp-sma-polecam-i4662076069.html

http://allegro.pl/antena-wifi-12-dbi-41cm-dookolna-podstawka-rp-sma-i4662110164.html

Jeśli ta antena którą masz teraz to standardowa 2dBi dołączana do tego modelu to każda o wyższym zysku energetycznym będzie ci dawała silniejszy sygnał.