Potrzebuje wymienić kartę wifi w swoim laptopie Lenovo ideapad y570 model 20091. Czy orientuje się ktoś jakie karty obsługujące częstotliwości a/b/g/n podpasują do tego modelu ???.
Mam internet światłowodowy, a 2.4 GHz ma za duże zagęszczenie w moim rejonie i dlatego chcę przejść na częstotliwości 5 GHz.
Oczywiście próbowałem zmieniać kanały, lecz nie wiele to daje. Sygnały wifi z innych ruterów zakłucaja się wzajemnie i sa straty na jakości połączenia ( wszyscy mają częstotliwości B, G lub N (czyli 2,4 GHz) w technologi 5 GHz ( częstotliwość A lub AN) nikt nie ma ( w obrębie zasięgu mojego rutera)
Nie tylko. Masz zarówno jednopasmowe B/G/N (2.4 GHz), jak i dwupasmowe (2.4 GHz, 5 GHz). Jest też najnowszy standard AC, ale żeby z tego skorzystać musisz mieć takowy router również.