Karta WIFI do PC zamiast kabla

Witam, na pewnym pececie za chiny nie mogę skonfigurować neta. Zdecydowałem kupić router i mam net przynajmniej na urządzeniach mobilnych.

Tak myślę, czy jakbym kupił kartę WIFI na usb (bezprzewodowa sieciówka), to czy komputer połączyłby się wreszcie z internetem. Czy to działa tak, że po wgraniu oprogramowania komp widzi dostępne sieci WIFI i można się od razu łączyć?

Na PC karta WiFi działa podobnie, jak w laptopach. Ale wydaje mi się, że skoro router ma wyjście LAN, to możesz kablem (zwykłym, nie krosowym) podłączyć do niego komputer PC. Na karcie sieciowej wystarczy że ustawisz DHCP (by komputer automatycznie pobierał ustawienia IP) i gotowe.

A jak Ty to próbowałeś zrobić, że Ci nie działało?

Tam jest jakiś net z kablówki analogowej na modemie motorola. W ustawieniach lokalnych wybrałem opcję automatycznego wykrywania IP, ale zawsze jakieś cuda się pokazywały, np. Trwa pobieranie adresu ip, a po chwili: że kabel sieciowy jest odłączony. Czasem potrafił nawet bluescreen przywitać.

Gdyby to był mój komputer to bym powalczył, a że praktycznie nie mam do niego dostępu, to kupię tam kartę WiFi za 25zł i po problemie. :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź.

To prawdopodobnie karta sieciowa padła od jakiegoś przepięcia. Miałem to samo z zintegrowana na płycie głównej. W BIOSie ją odłączyłem i zastąpiłem montowaną na PCI i już wszystko do normy wróciło. Kupno nowej karty jest najlepszym rozwiązaniem, choć na początku bym poszukał winy w systemie, a później wymieniał kartę.

A ten modem Motoroli (kablowy) jest podłączony do komputera kablem USB?

Tylko kablem przez ethernet.

Jaka bogata argumentacja :smiley: Nawet bym się zgodził… ale tak z 10 lat temu :wink:

Kabel USB się zagubił, także tylko kabel sieciowy jest podłączony.

Zamówiłem już bezprzewodową kartę WIFI, także dzięki za pomoc :slight_smile: