Karta wifi jest nie widoczna w komputerze

Hej,

Mam dość duży problem z kartą wifi w laptopie Acer 2480 (stary model), komp jest świeżo po reinstalce i karta wifi jest po-prostu nie obecna…Sterowniki są na pewno dobre instalowane z dołączonej płyty.

Karta jest marki Atheros, w menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników…

Karta Lan jest widoczna i jest ok,

Nie wiem co już można zrobić :confused:

W biosie dałem wczytałem domyślne ustawienia ale dalej nic…

Na froncie ten model ma chyba przełącznik od wi-fi - może w tym problem ?

Szukaj w necie sterowników BROADCOM bo tej firmy karty WiFi są montowane w Acerach.

Ostatnio sam robiłem renowację starego Lapka Acer 2400 i wszystkie sterowniki mi wlazły oprócz WiFi i po dłuższych poszukiwaniach okazało się że to BROADCOM.

Pozdrawiam

nieraz kartę można włączyć/wyłączyć skrótem klawiszowym z klawiatury i karta jest wyłączona a reszta wskazuje ze powinna działać. Sprawdź to!! Fn+Któryś z przedziału F1-F12

Jest suwak na przodzie i diodka normalnie po przesunięciu go diodka zapala się na pomarańczowo i jest git, a teraz nic się nie świeci :confused:

kombinacja FN nie pomaga… zobaczę ze sterownikami… ale jaką wersję zainstalować?

Wejdź w panel sterowania, System, Menadżer urządzeń i sprawdź czy widnieje tam “nieznane urządzenie”.

Jak do wszystkich urządzeń są przypisane sterowniki to OK, ale jak nie to musisz ściągnąć odpowiednie sterowniki.

Pakiet Broadcom “AllInOne” dorwiesz na oficjalnym suporcie Acera ( ten 73MB na samym dole ). jest tam z resztą cały zestaw sterowników do tego modelu.

Na 99% jest u Ciebie sieciówka WiFi Broadcom ale jak te stery nie podpasują to testuj inne bo nie wiadomo co wcisnął Acer do twojego lapka :wink:

http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=186

Pozdrawiam

Niestety ta paczka też nie działa…

Laptop jest świeży po serwisie… Pewnego dnia komp przestał się uruchamiać tak sam z siebie… i okazało się, że padła płyta główna… teraz jest nowa i może przy wkładaniu ją zostało coś uszkodzone?

Kurcze nie wiem już sam… jeszcze zobaczę jaka to jest płyta gł i zainstaluje do niej sterowniku może coś to pomoże.

U mnie w lapku np żeby działała karta wifi mimo zainstalowanych sterów muszę mieć taka aplikacje easy button wtedy działa

program do płyty głównej nie pomógł… prześwietliłem kompa Everestem i z tego co wynika karta sieciowa w ogóle nie jest podłączona… nie ma w programie żadnej zmianki o niej :confused:

Dodane 10.12.2011 (So) 0:23

karta wifi została fizycznie wyjęta a w serwisie “zapomnieli” ją włożyć

No i wszystko jasne :slight_smile:

To idź do serwisu i powiedz grzecznie: Ruchy knypki, instalować moją sieciówkę, bo każę wybatożyć :smiley: