Karta wifi pod USB


(pakeroso) #1

Witam!

Mam starego lapka pracującego pod systemem XP bez wifi i chcę poszerzyć jego możliwości, jednak osobiście nie miałem nigdy do czynienia z takimi kartami.

 

Za sprawą mini rozmiarów najbardziej ciekawi mnie odbiorniczek typu 8level karta sieciowa w wersji nano WUSB-150n

Czy ktoś wie jak to się sprawuje w praktyce? Dobrze łapie zasięg, czy koniecznie trzeba wziąć coś większego typu TP-Link TL-WN727N lub 8level karta sieciowa WUSB-150A


(Odyniec_Stary) #2

Tego typu małe karty sieciowe nigdy nie mają dobrej anteny w środku, z oczywistych względów.

 

Celuj w dobry i sprawdzony TP-Link TL-WN722N

http://www.ceneo.pl/4560208

 

lub wersja z podstawką na USB 

http://www.ceneo.pl/7699475#mh=L9d8kHlr03007tp-linkuCYwoOBLjNLaaZ9hXiSuZSV6PUnMGe7Pw2Pt2CSqz_coclqEYqV4MnvZLqxDvGWuda6vE1N4QUgkoHglYnuJ7pANeTre9MXCiupAStQTOPV1v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82kuyIRKuMojNRs8BWbhb2oCqx_QNZBx4jdKXZ0_9-BHmkmerhs9_Ggs0


(system) #3

Radzę poczytać opinie (zakładka!) jakie znajdują się na stronach, których linki podałeś. Istotne jest też, czy karta będzie działała (sterowniki!) z Twoim systemem. Z Windows’em XP może być już różnie!


(Odyniec_Stary) #4

Te opinie nie mają znaczenia, gdyż karta sprzedaje się w ogromnych ilościach i zawsze znajdzie się trochę marud z negatywnymi ocenami . Sam ją mam i nigdy nie narzekałem. Wielu użytkowników także. 

 

Sterowniki pod XP znajdzie na stronie producenta http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WN722N&version=V1#tbl_a


(pakeroso) #5

Dzięki za rady, chyba zdecyduje się na tego TP-Linka, gdyż praktycznie nie ma negatywnych ocen. Szkoda że jest taki duży, ale jak mam później narzekać na jakość sygnały to lepiej wziąć coś sprawdzonego.


(Dimatheus) #6

Hej,

W jednym z laptopów z Windows XP posiadam taką kartę nano: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=3958&model=TL-WN723N. Działa całkiem dobrze. Nawet, gdy sygnał musi biec przez 2 ściany z żelbetonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(józeek) #7

A jak ten TP-Link TL-WN722N sprawdza się pod linuxem?


(pakeroso) #8

A ja kończąc ze swojej strony powiem tylko, że kupiłem ten model (TL-WN722N) i jestem zadowolony. Dobrze zbiera zasięg, instalacja sterowników trwała 10 sekund, nie jest aż tak duży, choć potrafi zająć sąsiadujące gniazda USB, ale w zestawie jest przedłużający przewód USB i karta może sobie leżeć obok laptopa.


(Odyniec_Stary) #9

Na Ubuntu raczej na pewno działa poprawnie. Nie wiem jak z innymi dystrybucjami.