Karta wifi ralink rt2500

Witam,

mam problem z karta bezprzewodowa Ralink RT2500. Gdy instaluje sterowniki (niestety pod XP) karta dziala ok ale tylko do wylaczenia kompa. Przy ponownym uruchomieniu wyskakuje blad

rseb.sys - plik uszkodzony lub nie znaleziony.

mozna uruchomic viste ale (last working configuration) czyli bez ostatnio zainstalowanych sterow.

Nie chce musiec instalowac tych sterow za kazdym razem jak mam skorzystac z netu…

Na stronie producenta nei ma wersji na viste dla tej kary jest tylko do innej…

Z tego co wiem to nie jestem sam z tym problemem bo znalazlem kilka postow na angielskich stronach ale zadnego skutecznego rozwiazania.

Jesli ktos to obszedl to niech da znac

Dzieki

Z tego co pamiętam (a sklerozy chyba takiej jeszcze nie mam) to ralink 2500 był wykrywany przez Vistę (sam jeszcze kiedyś miałem takie cuś za czasów przed betą 2).

zamotałeś, to w końcu masz problemy z netem pod xp, czy pod vistą ?

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 22:25

a w menadżerze użądzeń jak karta jest zaznaczona ?

daj screena i powiedz jaką masz wersję visty

mam sterowniki z Win XP a chce ich uzyc w Viscie, bo nie ma wersji na Viste.

Teraz uzywam builda 5744 bo na 5600 wogole komp mi sie zbuntowal i sie wieszal po 5 minutach.

W Device Managerze jest znak zapytania i widzi go jako Network Adapter.

Wiec jeszcze raz, probuje zainstalowac ta karte uzywajac sterow z win xp.

Dziala ale do restartu bo wtedy nie bootuje sie do windy i wywala blad:

rseb.sys

moge wejsc do Visty tylko poprzez ostatnia dzialajaca konfiguracje czyli ta bez zainstalowanych sterow do tej karty i wszystkiego z poprzedniej ‘sesji’

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 23:23

Bingo!!

Ok udalo sie ze sterami ze strony ralinka, pomimo ze pisze ze nie jest kompatybilne z Vista to jednak dziala oki :slight_smile: po rebootach wchodzi ladnie do visty. Tamte stery chodz oryginalne jednak nie sprostaly zadaniu jak widac.

Dzieki za zaintersowanie

link do sterownikow:

http://www.ralink.com.tw/drivers/Windows/IS_AP_STA_6x_D-1.1.3.0_2500_D-3.2.0.0_RU-1.2.6.0_AU_1.1.3.0_092006_0.0.6.0.exe