Karta wifi się zawiesza

Witam serdecznie,

Mam problem z kartą wifi w moim laptopie - Acer Aspire 5750G. Karta jaka jest to Broadcom 802.11n. System - Windows 7 64 bit.

Problemem jest to,że podczas zwykłego użytkowania - karta się zawiesza i nie można połączyć się z żadną siecią wifi (wyskakuje żółty znaczek z wykrzyknikiem i brak dostępu do sieci, po rozłączeniu od sieci domowej, owa sieć znika). Co ciekawe - sieci niby widzi (w kontrolce koło zegara), ale po wpisaniu komendy netsh wlan show all w wierszu poleceń, tych sieci nie ma.

Pomyślałem pewnie, że stało się coś z kartą sieci bezprzewodowej, więc chciałem ją wyłączyć i włączyć za pomocą komendy na klawiaturze “Fn+F3” jednak nie przynosiła skutku. Postanowiłem kartę wyłączyć poprzez menadżer urządzeń, jednak jak wybiorę “wyłącz” kiedy karta nie działa, komputer się zawiesza. Przy próbie zrobienia czegokolwiek w sumie poprzez menadżer urządzeń, kiedy karta nie działa, jak np. aktualizacja sterownika (wyskakuje, że jest odpowiedni itd.), komputer się zawiesza.

Nie da się nawet wejść w ustawienia routera kiedy coś takiego się dzieje.

Sterownik aktualnie jest najnowszy - 5.100.235.19 od Broadcom. Na stronie Acera są jeszcze możliwe Atheros i Intel. Jest sens ich próbować, skoro to nie jest ta firma?

Po restarcie komputera, karta działa normalnie, jednak nie ukrywam, że jest to dosyć uciążliwe.

Dziwi mnie to, że karta normalnie działa i czasami nie wiadomo z jakich przyczyn nagle się jakby, wyłącza.

Poprzez kabel ethernet internet działa cały czas normalnie, jednak - jest to uciążliwe :slight_smile:

Jakieś rady?

PS. Wina routera odpada, inne laptopy i urządzenia działają prawidłowo.

EDIT:

Na razie ustąpiło.

Z ciekawości wysłałem ta wiadomość mailem do pomocy Acera. Odpowiedź? “Proszę przeinstalować system” :slight_smile: Szczerze, spodziewałem się takiej odpowiedzi. Po zakupie miałem problem z CD-Romem (nie czytał płyt). Poradzili, aby zainstalować sterowniki dołączone do laptopa. Problem był w tym, że sterowniki były na płycie CD :smiley: