Karta wifi TL-WN722N czy TL-WN822N

Mam do wyboru dwie karty wifi na usb TL-WN722N i TL-WN822N. Która z tych kart jest lepsza jeśli chodzi o sile  sygnału odebranego w mieszkaniu np. przez ściany na odległość 10 m. Mam problem z wyborem bo na niektórych forach piszą, że TL-WN822N jest lepsza i mimo słabszych anten uzyskiwany jest mocniejszy sygnał.

Ja mam 722 i nie jest zła, łapie sygnał routera z odległości ok. 20m, przez cztery ściany(nie pustakowe) i sufit.

Obydwie karty mają czułość oznaczoną 54M: -68dBm@10% PER . Jak to się przekłada na prędkość transmisji. Czy przy sygnale o sile -68dBm i wykorzystując N będę miał w dobrych warunkach(mało szumów itp)  gwarantowane 54Mb/s przy ściąganiu a może w praktyce połowa z tego będzie osiągalna?

Posiadam 722N do tego antenę dokólnikową 8 dBi i gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma wybrałbym trzecią opcję Alfa AWUS036H cenowo hmm … droższa ale biję TP-Linka na głowę stabilnością oraz wykrywalnością sieci. 722N lubi marudzić do tego brak sterowników pod windows 10 (osobiście mam windows 10 i zainstalowałem używając sterowników z 8.1) ale lub gubić czasem sygnał, jeżeli w okolicy masz dużą ilość sieci to ciężko będzie Ci uzyskać stabilne połączenie.