Karta wifi usb do PC

Jaką polecacie kartę wifi usb do PC, że by miał pasmo 5 GHz? Czy za max 60 zł jakąś dobrą dostanę?

Ja ogólnie do kart sieciowych z komunikacją USB podchodziłem sceptycznie ale kiedy kupiłem moją obecną jestem mega zadowolony działa szybko ,stabilnie i bez problemów:

TP-Link Archer T3U Plus

https://allegro.pl/oferta/ac1300-adapter-karta-sieciowa-wifi-wi-fi-na-usb-z-antenami-1300mbps-5ghz-12564533509

a ta karta za 45 zł jest dobra?

Nie spotkałem dobrej karty na usb. Zawsze widziałem problemy. Odradzam. Jeśli jest w kompie miejsce to lepiej użyć karty pci.

Kup jakąś firmową. TP linka, Asusa, nie wynalazki. Najlepiej na kablu z podstawką. Będziesz mógł ją ustawić w miejscu gdzie jest lepszy zasięg.

A ja tak. I to nie jedną.

Ja też bym zainwestował w kartę WiFi na PCI.

To zależy. Karta PCI ma tę wadę, że obudowa zasłania anteny, anteny są tam gdzie PC. Wyprowadzenie anten na przewodzie to straty sygnału. Taki np. Archer TX20U Plus można postawić tam, gdzie sygnał jest mocny, nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z działaniem.

Jaką kupić kartę wifi usb, żeby miała pasmo 5GHz?

Taką, która ma 5Ghz. Jest napisane w parametrach. link

Myślę, że to nie jest problem kart, tylko architektury USB. Inaczej jest kiedy podłączasz taką kartę (o której napisałeś) do portu USB 3.2 o dużej wydajności prądowej a inaczej jak do jakiegoś muzealnego komputera :wink:

To prawda. Potrzebne jest dobre zasilanie z USB, oraz solidny kabel. Większość problemów z kartami USB wynika ze spadku zasilania.

No i wydajności USB. PCI jest przecież wydajniejsze, chyba, że 1x, na które są zazwyczaj karty Wifi jest równy z USB 3.0.

USB 2.0 480 Mb/s USB 3.0 do 5Gb/s, USB 3.1 10 Gb/s.

USB 3.0 da radę z nawiązką.

No OK, a PCI 1x? Jest to PCI 1x, czy PCI-E 1x?