Karta WiFi USB lepiej łapie zasięg od wbudowanej w laptopie?

Witam.

Czy karta WiFi USB lepiej łapie zasięg od wbudowanej w laptopie?

Chciałbym poprawić zasięg WiFi który rozsiewa mi router Huawei B593 niestety stoi za ścianą w drugim pokoju na oknie nie mogę go przestawić gdzie indziej bo pogorszy się znacząco zasięg LTE.

Czy karta WiFi USB musi mieć antenę czy niekoniecznie? Obecnie mam -60dBm zasięgu WiFi w laptopie w pokoju obok ale jak już pójdę 5-15m dalej w domu to spada do -70-90 dBm a razem z nim prędkości.

Myślałem o jakiejś najtańszej z Allegro czy to musi być jakaś markowa czy bez nazwy też będzie działać?

Zrobiłem test wyszedłem z domu 5m od drzwi i na telefonie lekko 25 Mb/s a na laptopie 3 Mb/s i zrywa.

Także to ewidentnie słaba karta WiFi w laptopie i albo dokupię jakąś dobrą albo najwyżej po LAN dam.

Najprostszym sposobem będzie zakup dodatkowej karty sieciowej na WiFi, chociaż jestem nieco zdziwiony że telefon posiada lepszy zasięg od laptopa. Od siebie dodam nie kupuj karty sieciowej wifi bez anteny takiej jak WN725N, niby jest to małe i kompaktowe, lecz zasięg jest tragiczny, osobiście posiadam WN722N i wykorzystuje 50Mbit łącze do maksimum, karta ta ma dobry stosunek ceny do jakości, aczkolwiek niekiedy mogą się pojawić problemy ze sterownikami pod W10.

1 polubienie

Taką mi pokazuje w laptopie Qualcomm Atheros AR956x
Rozumiem że karty WiFi USB najlepiej brać od TP-LINK?
Bo są jakieś mocne dużo mW na Allegro jak i AliExpress.