Karta Wifi USB nie widzi połączeń sieciowych!

Cześć.

Mam problem z podłączeniem do sieci za pomocą kart wifi usb, na początek powiem że same karty w 100% są sprawne. Wymieniłem dysk na nowy oczywiście instalacja systemu, wszystkich sterowników itp, komputer poprzez kabel RJ45 łączy się z internetem bez problemowo, za to przez wifi usb to jest tragedia. Bardzo ciężko jest w ogóle zainstalować kartę, a jak już się uda to w prawym dolnym rogu tam gdzie pokazuje zasięg wifi jest czerwony krzyżyk, że niby nie wyszukuję żadnej sieci. Próbowałem odinstalowywać sterowniki, dokładałem zewnętrzne czytniki kart pamięci z wejściem na usb podłączanych do płyty głównej i problem jest ten sam.

Karty sieciowe to :

TP-link TL-WN722N

TP-link TL-WN725N

Komputer PC o parametrach:

Płyta Główna: Gigabyte GA-P55M-UD2

Procesor Intela

3GB Ram

Dysk Seagate 1TB

Z góry dzięki za pomoc!!

Merq , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

A system to jaki ? Bo jak W10 …

System to Windows 7 :slight_smile:

Hej,

A instalowałeś tylko sterownik do karty czy także dodatkowe oprogramowanie od TP-Linka?

Pozdrawiam,

Mam dokładnie ten sam problem z “TP-link TL-WN725N” już nie od dziś, raz działa na jednym komputerze, raz nie(z przewagą tego drugiego). Sterowniki nie pomagają, zmiana systemu tym bardziej(test na Win XP i Win 7), karta zostaje niewykrywalna mimo ręcznej instalacji driverów. Co dziwne, karta podłączona do innego sprzętu(laptop) działa znakomicie… Nie pomaga też zmiana portów USB. W sumie jeszcze ją przetestuję i najwyżej odeślę na gwarancję…

Moje 2 rady:

  1. Zaopatrz się w przedłużkę USB i swoją kartę USB przyłóż jak najbliżej routera, u mnie czasami to działa.

  2. Odinstaluj wszystko co związane z kartą(sterowniki + oprogramowanie), wyczyść rejestr i zainstaluj sam sterownik, niekoniecznie najnowszy.

Ewentualnie możesz pogrzebać coś w BIOSie przy sekcji dotyczącej ustawień USB

I przy okazji nie zaszkodzi sprawdzić czy usługa “Autmoatyczna Konfiguracja Sieci Bezprzewodowej” jest włączona/aktywna.

No i jak się domyślam, sterowniki chipsetu zainstalowałeś tak ? (Pytam dla pewności).