Karta WiFi usb przestała być wykrywana w systemie

Witam. Mam kartę WiFii USB i dotychczas działała bez problemu. Ostatnio instalowałem tylko xperia companion. Gdy nie było internetu po kablu włożyłem do usb tam gdzie zawsze tą kartę wifi na usb i pojawił się komunikat instalowanie sterowników i że niepowodzenie. Pierwszy raz jak ją kupiłem to tez nie było internetu i sterowniki się automatycznie zainstalowały. Później zawsze działało bez problemu. Teraz gdy włożę to system w ogóle nie reaguje na to, a świeci się tylko lekko dioda. Sprawdzałem na innych USB to samo.
Na innym komputerze działa więc wykluczam uszkodzenie.

Czy da się coś zrobić żeby system wykrył i zainstalował sobie sterowniki od nowa?

Podaj model i producenta karty WiFi bo tak to można wróżyć z fusów.

ewentualnie jak nic z tym nie uda ci się zrobić to kup nową albo podłącz smartphone kablem usb i włącz tetherening

Niestety nie wiem jaki to model, pisze na niej tylko 802.11n.
Na innym komputerze działa więc jest sprawna. Chodzi o to jak wymusić w systemie ponowna instalację sterowników?

Prawdopodobnie Xperia Companion zaburzyło działanie. Ale po odinstalowaniu niestety bez zmian.

W menadżerze urządzeń po podłączeniu karty WiFi odnajdź ją tam i usuń sterowniki.
Najlepiej ręcznie wskaż poprawny sterownik. Czasami jak jest w systemie dostępny więcej niż jeden niby pasujący to system wybiera zły i są problemy.

Usuń z menadżera urzadzeń , restart komputera i po ponownym uruchomieniu powinien wykryć. Co to za system dokładnie? Rozumiem, że ta karta Wifi to klasyczny No-Name za 3-5 dyszek??

Nie chciało mi go pokazać w menadżer urządzeń ale po odinstalowaniu xperia companion i uruchomieniu komputera pokazało się jako nieznane urządzenie. Nadal nie chciało instalować samo zainstalować sterowników. Po kliknięciu w żółty wykrzyknik i właściwości znalazłem identyfikator urządzenia: USB\VID_148F&PID_7601&REV_0000
Po wpisaniu w google i znalezieniu sterownika, wypakowałem i wskazałem mu folder ze sterownikiem i zainstalował poprawnie. Nie wiedziałem jakiej firmy bo nie mam pudełka, a pisze na nim tylko 802.11n. Teraz po instalacji sterowników wykrywa go jako Tp-link wireless usb adapter.

Trochę to dziwne bo wcześniej nigdy z tym problemu nie było i samo wykrywało.
Dzięki za pomoc.