Karta wifi z anteną - która lepsza!


(system) #1

Witam, mam zamiar zakupić kartę wifi pod usb z antenką do laptopa gdyż ściągam internet z rynku oraz od sąsiada (mamy to uzgodnione) jednak zasięg na wifi laptopa jest słaby. Zastanawiam się na co zrwacać uwagę na antenę czy bardziej na czułość...co lepsze z tych dwóch kart??

http://www.allegro.pl/item477775625_moc ... i_hit.html

http://www.allegro.pl/item481840546_the ... crack.html


(Technik Elektro) #2

obydwie karty są przeciętne.... co to za lap, że nie posiada karty wifi ?? :stuck_out_tongue:


(Godlike) #3

"[...]jednak zasięg na wifi laptopa jest słaby" :stuck_out_tongue:

Polecal bym raczej to http://www.allegro.pl/item479373090_pen ... s_24h.html mam starszy model i nigdy nie bylo problemow z gubieniem sygnalu. Sprawuje sie to lepiej niz zwykla karta asusa z antena.


(Technik Elektro) #4

rzeczywiście, a to ciekawe bo w kwestii zasięgu lapy biją wszystkie karty pcmcia,ec, usb nawet z antenkami (włącznie z kartami PCI, PCIE - w komp. stacjonarnych):wink:,co to za lapek, jaka jest domyślna karta wifi w lapie ?? sprawdziłbym również, czy antena się nie odczepiła od karty wifi (standard bg - 2 dip-y, standard n do 3 dip - antenek).


(system) #5

Mam asusa f5v a w nim karta atheros AR5006EG. Problem polega na tym że zasięg jest ale słaby...czyli co, nic więcej niż na karcie w lapie nie zdziałam??


(Technik Elektro) #6

na AP ograniczcie transmisję do standardu B, zmiencie kanał pracy AP na inny, włączcie filtrowanie po MAC adresach, wyłączcie DHCP na routerze a co za tym idzie zabezpieczenie wifi (wep,wpa/2) i ukryjcie nazwę sieci ssid to zoptymalizuje jakość połączenia.

można też zainwestować w antenę kierunkową do takiej zewn. karty ale to są koszty.


(system) #7

Więc kupowanie takiej anteny nie ma najmniejszego sensu?? Sprawa o tyle śmieszna że u mamy w pokoju zasięg jest full a u mnie 0-1 kreska heh a pokój mam 5metrów dalej.....


(Technik Elektro) #8

co to za lapek ?? jaki lapek ma mama ?? lapek lapkowi nie równy... tak jak pisałem, być może poluzowała się antenka !!


(system) #9

Ten sam :slight_smile: tylko jak siedze u mamy to zasięg łapie ładnie full a u mnie przez 2 ściany już nie ;/ może ta karta z anteną pomoże jednak?;/


(Technik Elektro) #10

czyli te 2 konkretne ściany w sposób znaczący ograniczają zasięg :wink:. a jakbyś miał określić jak przebiega sygnał (na tej samej wysokości ??) od routera ?? jeśli chodzi o kartę zewnętrzną to się zawiedziesz :slight_smile: chyba, że z taką antenką :

http://allegro.pl/item483788646_antena_ ... nkowa.html

lub nieco droższa

http://allegro.pl/item479744093_renzzo_ ... _50zl.html

ale nie taki szajs jak proponujesz :wink:.


(system) #11

Sygnał przebiega dobrze wzdłuż ściany rodziców a im dalej w moją stronętym słabszy. Czyli lepiej kupić antene panelową lub kierunkową z zyskiem 6dbi (tak jak ta pierwsza) niż antenę dookólną z zyskiem 12dbi taką jak ta ??

http://allegro.pl/item478855183_slaby_s ... p_sma.html


(Technik Elektro) #12

nie miałem przyjemności testować niestety - więc nie wiem, jedno jest pewne nawet 2 antenkowe nie dają sobie lepiej rady niż lapek.


(system) #13

Aha ok :wink: także bez sensu kupować, trudno będe u mamy siedział:stuck_out_tongue: hehehe albo sobie dozbieram i kupie jakiś konkretniejszy sprzęt


(Technik Elektro) #14

u mamy postaw access pointa i skonfiguruj w trybie EES (połącz 2 routery ze sobą) i ten router będzie farwordował sygnał do ciebie do pokoju :P.


(system) #15

taaaaaaaaaaaaa hehehe :stuck_out_tongue: a tak szczerze to zawiodłem się bo myślałem że te karty coś dają :stuck_out_tongue: no ale życie to nie jest bajka xD