Karta WLAN fiksuje

Problem dotyczy Lenovo Y570, i5
Po aktualizacji win 10, która była przymusowa (dzięki Microsoft) komputer przestał widzieć sieci bezprzewodowe. Jako że jest to mój rezerwowy staruszek (jednak z jednym programem, który 3-4 razy w roku muszę użyć) nie odpalam go zbyt często. Jak okazało się że nie ma WIFI, znalazłem rozwiązanie w pomocy Microsoftu.

  1. netsh winsock reset
  2. netsh int ip reset
  3. ipconfig /release
  4. ipconfig /renew
  5. ipconfig /flushdns
    Zadziałało. Komputer stał 2 tygodnie. Włączyłem ponownie… ups nie ma WIFI. Powtórzyłem to co radzi Microsoft i nie zadziałało. W menadżerze urządzeń odkryłem że nie ma na liście karty WLAN. Wyszukałem nowy sprzęt - pokazała się karta. Ale nie miała zamiaru ruszyć. Sterownik był najnowszy. Usunąłem sterownik i zainstalowałem ponownie z Windowsupdate. Restart i… jest WIFI
    Komputer był wyłączony przez tydzień. Włączyłem wczoraj i nie ma WIFI. Karta już nie została znaleziona przez menadżera.
    Pytanie: Co zrobić? Czy jest jakiś program diagnostyczny który stwierdzi czy karta jest uszkodzona? Praca na kablu będzie dla mnie bardzo niekomfortowa. Prosze o pomoc!

Sprawdziłbym napięcia baterii podtrzymującej BIOS oraz w menadżerze urządzeń w ustawieniach karty, jakie ma ustawienia oszczędzania energii.

Do tego standardowe usunięcie kompresji RDC, stałe IP, DNS na sztywno.

Menadżer urządzeń nie wykrywa karty…