Karta WLAN PCI z mocną anteną

Szukam karty WLAN (do 100zł) pod PCI z mocną anteną, nie wiem dokładnie gdzie są nadajniki ale prawdopodobnie w pobliżu 500m niema nic… Mieszkam na parterze więc antena i nadajnik nie będą się widzieć, nie zależy mi na szybkim transferze, tylko taki by przeglądać strony :slight_smile: Może ktoś wie jaką moc mają przeciętne “nadajniki” czy jak to nazwać i na jaką odległość można by złapać taki sygnał. Przy okazji, jak wygląda taki nadajnik? :smiley: Na dachach bloków jest “w pierony” jakichś antenek, talerzy kwadratowych, ale ja internet zawsze ciągnąłem z kabelka więc się na tym nie znam :?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sam korzystam z takiej sieci i moim zdaniem granica zasięgu, to przeciętnie 300-400 m w linii prostej i bez przeszkód po drodze, oczywiście z anteną kierunkową u klienta. Anteny, które ślą sygnał do mnie, to długie (1,5-2m) rury pionowe. Widzę je z dachu i na dachu mam moją antenę kierunkową o bardzo dużym zysku.

Moja karta sieciowa WiFi, to Asus WL-138g V2. Na pewno kosztowała mniej niz 100,-zł.

Sam mam radiówkę więc co nieco mogę Ci pomóc , posiadam kartę firmy Edimax na PCI kosztowała mnie bodajże od 40 do 60 zł , przez jakieś 2 lata była podłączona 15m kablem do anteny kierunkowej o mocy 16 dBm (ile kosztowała nie pamiętam pewnie coś koło 150zł) . Siła sygnału w standardzie B wynosiła od 50% do 70% i pingi do serwera były w granicach 8-20ms (bezchmurne niebo) , ale nadajniki się widziały (odległość między 400 a 600m). Pamiętaj także że im dłuższy kabel od anteny do karty tym słabszy sygnał . Teoretycznie kabel nie powinien być dłuższy niż 15m , więc radził bym kupić jakiś router wifi (z odkręcaną anteną ) i do niego podpiąć jakąś antenę kierunkową , a router do kompa przez Ethernet (max 100m) .Aha jest też jedna rzecz czy antena kierunkowa sieci jest skierowana na Ciebie ?