Karta Wlan Vigor520

witam wszystkich

poważne dla mnie pytanie

mam zamiar kupić taką kartę Wlan Vigor520

posiadam internet z kablówki 512 kb

AP d-linka

czy owy sprzęt będzie razem działać ???

dane sprzętu

http://img155.imageshack.us/my.php?image=karta9zp.jpg

prosze o pomoc :mrgreen:

=======================

proszę nazywać tematy konkretnie

zmieniłem

monczkin

Kartę wlan wkładasz przecież do laptopa/komputera który należy odpowiednio skonfigurować.

Potem router z AP wysyła przekaz, karta odbiera i masz bezprzewodowy internet :slight_smile:

Rodzaj karty wlan a router nie mają znaczenia

a prędkość przesyłu ??

Po pierwsze rozgraniczmy 2 pojecia Access Point a Router bo to urzadzenia pelniace calkowicie inna role choc teraz wiele sprzetu pelni te 2 funkcje naraz . Podaj pełna nazwe tego AP Dlink to ci napisze jaki max osiagniesz transfer. Ale pewnie obsługuje on standard 802.11b wiec ze wspolpraca obu urzadzen nie pownno byc problemu. Wtedy transfer teoretyczny wynosi 11 mbps jednak podczas przesylu danych dodawane sa rozne inne informacje wiec predkosc rzeczywista wynosi okolo 4,5 - 6 mbps i zalezy od wielu innych czynnikow jak np. sila odbieranego sygnalu, zaklocenia innych sieci wi-fi itp. Mozliwe ze twój Dlink obsłuzy 802.11 b+ wtedy efektywny transfer wzrosnie pewnie do okolo polowy z tych 22 mbps lub troszke powyzej. Oczywiscie podane wartosci maja miejsce w przypadku 90%-100% poziomu sygnału odbieranego przez karte z AP

Przyjmuje się że rzeczywista wydajność to 40%. Czyli w standardzie B będzie to 550kB/s, a w G 2,75MB/s. U mnie na WAP54G jest dokładnie tak jak opisałem.