Karta XFX HD6870 1GB dziwne głosy i gry

kupiłem sobie na allegro karte XFX HD6870 1GB i przy graniu w różne gry np Max Payne 3 słychać taki pis i gra działa płynie na Full HD ale co lepsze gdy przy graniu na chwile przestanie piskać z tej karty graficznej to gra się zacina się ,aż znowu zacznie piskać.Czasami te pisk-cisza są bardzo szybkie to widać takie mikro zacięcia np:w 3DMark 11.Co się dzieję to jest normalne ?

Niestety ale najprawdopodobniej dałeś się nabrać i kupiłeś uszkodzoną kartę :frowning: podaj jeszcze parametry kompa i zasilacz jakim dysponujesz, postaraj się lepiej scharakteryzować ten pisk, może go nagraj na telefon albo an MP3 to nam więcej powie.

zasilacz Chieftec GPA-500S8 bulk (500W) były stosowane przejściuwki molex za mało miałem wejści 6 pin

na allegro ta karta była oferta 74 osoby kupywało tą kartę graficzną o tej osoby daje link :

http://allegro.pl/hit-cenowy-xfx-hd6870 … 21806.html

dzwięk z tej karty wychodzi przy wczytywaniu gier (najbardziej to słychać )jak i przy graniu dzwięk ten podobny jest ta jak myszy był w moim kompie i tam sobie śpiewały sobie :smiley: taki długi pipipipipipiop

Ale np w programie OCCT jak testuję kartę graficzną to nić nie słychać>przed montażem kary graficznej było totalna cisza

Produkt nowy, jest to dziwne bo pisk z tego typu urządzenia ,to najczęściej oznaka wysychających kondensatorów ,może gdybyś zdjął chłodzenie i przyjrzał się im…,również tym na płycie głównej.

Moim zdaniem przyczyną pisków są cewki na karcie graficznej. Miałem Geforce 280GTX na którym piszczały cewki ale tylko wtedy kiedy zaczynałem grać w gry. Dźwięk nasilał się kiedy karta wyświetlała więcej klatek na sekundę, ale karta działała zawsze dobrze nie było problemów z żadną grą.

Szczerze mówiąc nie wierzę w super okazje cenowe, karta ponad 100zł tańsza niż w sklepie. Moim zdaniem sprzedawca dobrze wie co sprzedaje, szybko chciał się wyzbyć uszkodzonego towaru. Masz gwarancję to nie zastanawiaj się tylko ślij kartę wraz z opisem problemu. Sam mam piszczącego Radeona i nie jest to nic przyjemnego, z tym, że nie zauważalnych przycinek.