Karta zintegrowana vs GeForce GTX 285

Witam mam taki sprzęt :

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi … 21&s=56317

Do tego mam kartę graficzną GeForce GTX 285 1 GB DDR3.

Mój aktualny problem polega na przełączeniu karty zintegrowanej na mojego GeForc’a.

Gdy podłączam kartę graficzną geforca i włączam PC nie ma żadnego obrazu, lecz komputer normalnie chodzi, po przełączeniu wtyczki na zintegrowaną od razu się pojawia ekran.

Gdy chciałem zainstalować sterowniki do GeForca pisze że nie wykryto sprzętu do którego chce zainstalować stery.

Jak mam korzystać z grafiki Geforca i wyłączyć lub przełączyć tą zintegrowaną kartę. W menaderze urzadzeń także nie widzi dedykowanej karty, szukałem w biosie ale takze nic nie mogę znaleźć.

Może ktoś krok po kroku napisać jak mam to zrobić ?

Przecież w BIOSie masz jak wół napisane:

Settings -> Advanced -> Integrated Graphics Configuration -> Initiate Graphic Controller -> przestawiasz na PEG i jak mawiają Francuzi “wuala”

Plus sprawdź czy masz podłączone zasilanie karty.

Już działa, zmieniłem z PEG jeszcze raz na PEG i działa.

Teraz mam pytanie, czy da się jakoś ustawić te karty aby w normalnej pracy komputer używał zintegrowanej karty a do gier itp. GeForc’a ? Gdyż ten mój GeForce ma ogromne zużycie prądu i przy normalnej pracy fajnie byłoby używać zintegrowanej.

Da się je ustawić aby się same przełączały pomiędzy sobą ?

Nie. Co prawda - jeśli używasz Windows Vista lub 7 - to możesz używać obu kart graficznych (np. w konfiguracji wielomonitorowej), jednakże wyłączenie GPU Nvidii jest niemożliwe.

Spokojnie, karty w spoczynku przechodzą w tryb 2D, obniżając przy tym kilkukrotnie pobór mocy w stosunku do pracy pod obciążeniem.