Karta zintegrowana vs stara karta (Dzwiękowa)

Witam wszystkich bardzo gorąco. To mój pierwszy post więc proszę abyście mnie ciepło przyjęli.:slight_smile:

Mam taki problem…

Dziś troszkę się nudzę przez taka pogodę i próbuje poprawić jakość dźwięku…:slight_smile:

Program JetAudio daje rade :wink:

Ale mam kartę dźwiękową zintegrowaną:

-Realtek ALC655,

a znalazłem od swojego starego komputera kartę:

-Creative Labs Model Number: CT5803 (trochę stara…)

No i teraz moje pytanie brzmi… Która karta jest lepsza, a jeśli Creative to co mam zrobić żeby ja uruchomić i żeby działała na moim kompie…?

Co mam ustawić w biosie itp…

Płyta główna to:

-Biostar NF325-A7

Liczę na szybką podpowiedź.:slight_smile:

Pozdrawiam.

Trudno jednoznacznie powiedzieć.

teoretycznie ALC655 ma lepsze przetworniki AD/DA, Jednak zależnie od konstrukcji płyty głównej różnie to bywa z rzeczywistym stosunkiem sygnał/szum.

W kartach dźwiękowych Creative na ogół, są lepsze filtry zasilania, co może poprawić i porawia stosunek sygnał/szum, ale w nowych kartach.

Twoje jest stara, więc nie wiadomo w jakiej kondycji są kondensatory.

Tym nie mniej uważam, że na Creative ogólna jakość dźwięku będzie lepsza.

czyli warto spróbować… czy różnica będzie tak mała… ze nie warto

Jesli SB jest w dobrej kondycji, to może być wyraźna różnica.

Tym nie mniej jet Audio, zwałaszcza w wersji VX Plus, a sądzę, że własnie takiej używasz, robi cuda :slight_smile: dzięki BBE.

no racja robi cuda :wink: ale szczerze to i tak mam dobrą jakość :))

nie chce nikogo obrażać ale nie wiem jako można słuchać muzyki z winampa :stuck_out_tongue:

Ja również. :wink:

Gdy pierwszy raz kupiłem jetAudio VX Plus (już wiele lat temu) i jestem mu wierny, choć sprawdzam systematycznie inne.

Jednak BBE kosztuje i żaden darmowy nie zaoferuje tego, co jetAudio VX Plus, dopóki ktoś nie wymiśli za free lepszych algorytmów regeneracji dźwięku. :smiley:

A warto jeszcze wspomniec o dodatkowych jego funkcjach dostępnych w płatnej wersji VX Plus oraz zgodności z praktycznie każdym formatem audio i video, a także, co mnie akurat nie bawi, czytaniem polskich napisów.

wyłącz w biosie zintegrowaną kartę i wkładaj creativa

Wyskoczyłeś, jak “Filip z konopii”. Temat juz praktycznie zamknięty z luźnymi dywagacjami :slight_smile:

przecież kolega pytał czy coś trzeba zrobić w biosie… :roll: