Karta zintegrowana wiesza komputer, jak wymusic uzywanie GeFroce

Witam.
Laptop to Dell G5 5587 i7-8750H 16GB 512SSD m.2-pcie + 1TB GTX1060 W10 4K + FHD, wystarczy, ze mam otwartego chroma z video i jeden program i laptop juz lapie zwiechy, mam niby w ustawieniach nvidia 3D wymuszone uzywanie tylko GeForce, ale to nic nie zmienia, najwiekszym problemem jest karta zintegrowana ktora dochodzi do 100% i przywiesza komputer, w grach problem znika, nawet jak nie pozamykam programow, a odpale StarCraft 2 to dziala to plynnie, uzywam laptopowej matrycy 4K + monitor FHD po HMDI. Jak rozwiazac taki problem, czy jednak sprzet jest za slaby ? Ma 2 msc i prawei 7k PLN, wiec nie powinien, a dziala czasem jak ziemniak.

Może coś kopie w tle na karcie graficznej

Nie widze nic zlego, w sumie to tylko chrome. Ale uzywany jest procesor graficzny 0, a wiec zintegrowana karta, a druga ktora by mogla pomoc w tym czasie jest na kilku procentach. Starcraft odobnie, czasem jest spoko, i grafika 1, a czasem inne procesy ktorych nie moge zamknac, i wtedy straszny lag.


Procek powinien dać sobie radę nawet z 4k HDR z wysokim bitrate.
Problemem jest tutaj skalowanie w dół.
Ustaw rozdzielczość FHD na matrycy lapka i na monitorze.

Oki, zobacze jak to wyjdzie, ale to nie jest rozwiazanie, po to mam matryce 4K, aby wszystko bylo malutkie i abym mogl jak najwiecej na ekranie zmiescic.

edit
1920x1080 jednak jest slabym rozwiazaniem, caly ekran jest mocno niewyrazny, rozmyty