Kartę graficzną na PCI

kupię

(system) #1

Witam,

Poszukuje karty graficznej na PCI z 64MB pamięci własnej. Oczywiście może byc więcej pamięci. jednak minimum jakie jest mi potrzebne to 64MB.

Pozdrawiam i proszę o kontakt

P.S. Pisząc PCI nie mam na mysli PCI Express, tylko stare poczciwe PCI. Karta jest mi potrzebna do starego komputera :smiley:


(Johny) #2

Czy taką znajdziesz,karty na PCI już całkiem umarły,te które znam z taką ilością pamięci są na AGP,skąd taki sprzęt wytrzasłeś ?,rozumie S3 Virge 2 MB,albo wczesne Ati Rage :slight_smile:


(slawex1983) #3

Całkiem sporo dobrych kart wyszło na PCI 2.1. Ostatnio czytałem o wersji Radeona 9000 pod to złącze, a były też mocniejsze egzemplarze. Sam kiedyś miałem Rive TNT2 32 MB PCI.


(system) #4

Wiem właśnie :smiley: a komputer, który posiadam ma tylko gniazdo PCI 2.1 i jeżeli uda mi się zakupić kartę z min. 64MB pamięci to myśle, że z powodzeniem sprawdzi się jako media center i domowy serwer :slight_smile:


(Johny) #5

A monitor jaki chcesz do tego łączyć,bo jeśli zwykła 17 cali to wystarczy nawet 32 Mb,o filmach HD przy takim sprzęcie zapomnij,zwykłe filmy i muzyka będą chodzić zależnie od reszty

a jaka jest konfig tego komputera ?,

bo jeśli to jest Pentium 100,to nawet ze słuchaniem mp3 będzie problem

napisz cały konfig


(system) #6

To jest Pentium III 1Ghz. Potrzebuję kartę z 64mb własnej pamięci, ponieważ takie ma wymagania tuner TV.


(slawex1983) #7

http://www.allegro.pl/item760835347_now ... p_box.html


(Michal Kolatek) #8

Tyle za samą kartę to jak dla nie przesada takimi cenami to niech sobie dzieci straszą, jak mocnego kompa nie trzeba to brać używany proca dostajesz wydajniejszego niż obecny ramu pewnie też więcej, jak nie więcej to szybciej będzie chodzić ddr niż sdr przy p3

http://www.allegro.pl/item784282964_ibm ... _w_wa.html

http://www.allegro.pl/item778915552_t_s ... _wawa.html

dysk przekładasz, lub brać inny jakiś ibm, compaq, dell ect, z p4.

grafa ma 64mb nie wiem skąd taki wymóg żeby mieć 64 mb mi przy tnt2 32mb tuner tv dział bez problemu, wydajna nie jest, ale jak by co masz agp, a karty na te złącze są już w normalnych cenach