Karty do eksploratora Windows XP

Witam, chciałem przedstawić użytkownikom XP, ciekawy sposób. Temat kart jest gorący w internecie, i stąd mój pomysł, dodania tego postu.

W eksploratorze klikamy PPM i wybieramy QttTabBar. Aby dodać spolszczenie klikamy PPM obok karty (w wolne pole) i dajemy Option.

W tym oknie dodajemy spolszczenie, klikając przeglądaj. Należy umieścić spolszczenie w miejscu w którym się tego nie usunie !

 

Wybór tej opcji doda przycisk “x” do zamykania danej karty.

 

Pierwsza opcja spowoduje ukrycie paska (plik, edycja, narzędzia, pomoc). Druga spowoduje to że zaznaczanie szczegółów nie tylko nazwy (jak to jest domyślne w XP) tylko całego paska (jak jest w W7). Ostatnia opcja spowoduje że podczas najechania kursorem pliku graficznego lub tekstowego będzie podgląd.

 

Pierwsza opcja zmienia tło karty. Druga opcja to zmiana tła tego pasku, na którym znajdują się karty. Trzecia opcja zmienia renderowania menu kontekstowego w tym programie.

Mam nadzieję, że przyda się komuś kto jeszcze użytkuje XP. A co do Visty, 7 do program można pobrać stąd: http://www.dobreprogramy.pl/QTTabBar,Program,Windows,12195.html. W razie problemów proszę pisać.

Pozdrawiam.