Karty płatnicze a płatność internetowa

Mam pytanie czy ktoś wie czy można kartami:

Kredy Banku ( Visa Electron Kontakt) -

http://www.kredytbank.pl/klienci_indywi … n_kontakt/

lub

WKB Bank Zachodni (Karta Visa Electron <30) - http://dlaciebie.bzwbk.pl/15885

płacić za zakupy lub usługi w internecie bez problemu?

Pozdrawiam.

Wystarczyło dokładnie poczytać to, do czego podałeś linka. :wink:

Tak tylko tam kompletnie nie ma nic o płatnością internetowych - online więc …

Może ktoś korzysta poprostu z jednego lub drugiego banku i mógł by pomóc.

Pozdrawiam.

Karta Viza jest kartą miendzynarodową , można płacić wszędzie nawet przez internet. Płacąc tak jesteś odsyłany do strony zakodowanej gdzie podajesz numer karty a cała transakcja podlega autoryzacji. Po potwierdzeniu twoje konto jest uszczuplone o konkretną kwotę. A najlepiej mieć konto internetowe i korzystać bezpośrednio z przelewów międzybankowych jest to chyba lepszy sposób bo nie podajesz numeru karty. A czy Kredy Banku i WKB Bank Zachodni prowadzą konta internetowe to musisz dowiedzieć się bezpośredni w tych bankach. Konto internetowe jest z tym dobre że masz bezpośredni dostęp do swojego konta i przelewy dokonujesz natychmiastowo.

Sorki ale piszes delikatnie mówiąc bzdury bo jeden z wiekszych banków tj. - mBank - bank interenetowy - Ty piszesz, że można płacić kartami z banków internetowych w internecie a kartą z mBanku niestety nie, jedynie z internetowych znam Inteligo. Ale ani Kredyt Bank ani WKB nie są bankami internetowymi tylko jaką jako opcje bankowośc elektorniczną.

Niestety w USA “nie ma” przelewów tzn. np. płatność za domeny czy serwery musi być kartą i nie ma innej możliwości.

Może ktoś posiada karte Visa z banków normalnych nie internetowych i płacił kiedyś w internecie najlepiej do USA.

Pozdrawoiam.

HAHA!

chyba ty piszesz głupoty… :x

ja mając 16 lat posaidam konto w mBanku, posiadam kartę płatniczą (do bankomatu) oraz ekartę-specjalna do płatności online tak samo jak kartą kredytową (20zł rocznie za kartę). transakcje tą kartą są tak samo natychmiastowe jak byś płacił kartą kredytową. a, kartami kredytowymi możesz płacić w necie na zakupach bez problemu.

nie wiem dokładnie lecz wiem że płacąc w necie najczęściej są to transakcje kartami kredytowymi(lub Ekarta w mBanku)

a, co to za różnica czy płace w polsce czy za granicą?

ja posiadam konto w mBanku i płaciłem na stonach zarówno angoljęzycznych jak i polskich… po prostu bank przelicza PLN na daną walutę i pobiera od tego prowizję ( w mBanku 2% od kwoty)

=)

Czytaj ze zrozumieniem posiadam kartę - VISA ELECTRON - w mBanku ale to nie ni o to mi chodzi - bo wiem, że w mBanku trzeba mieć specjalną a nie wykonuję na tyle duzo płatnosci kartą przez internet aby wydawać 20 zł/rocznie. Dlatego pytam czy kartą VISA ELECTRON z Kredyt Banku odraz kartą Visa Electron wydawaną w WKZ do konta <30 można płacić online czy nie. Nie pytałem czy mBanku można - bo wiem, że nie można.

Pozdrawiam.

“Visa Electron Kontakt” karta debetowa, jest do wypłacania gotówki z banku oraz można nią płacić w marketach, przez internet nie da rady…trzeba mieć kartę kredytową

“Karta Visa Electron <30 BZ WBK” tak samo…jest to karta debetowa, wiec można wypłacać gotówkę z bankomatu lub płacić w marketach, restauracjach itp.

żeby płacić online musisz posiadać kartę kredytową lub w mBanku eKartę.

Mam karty płatnościowe mBank i KredytBank. Przy tej pierwszej to z niej korzystasz w bankomatach oraz przy robieniu zakupów.

W drugim banku jak chcesz otworzyć konto internetowe, to bank podpina ci konto pod tą kartę którą już masz w KB.

Więc mając kartę w KB możesz dokonywać przelewów oraz robić bezgotówkowe zakupy.

§ 5 1. Karta służy do dokonywania transakcji w kraju i za granicą: 1) u akceptantów oznaczonych, odpowiednio, znakiem Visa Electron lub Maestro. 2) w bankomatach i bankach oznaczonych, odpowiednio, znakiem Visa, Visa Electron, PLUS lub Maestro, Cirrus, 2. Potwierdzeniem dokonania transakcji jest, odpowiednio: 1) podpis Posiadacza karty na potwierdzeniu dokonania transakcji lub wprowadzenie PIN w przypadku transakcji u akceptantów lub w bankach, 2) wprowadzenie PIN w przypadku transakcji w bankomacie. 3. Akceptant lub bank ma prawo zażądać od Posiadacza karty okazania dokumentu tożsamości jako dodatkowego potwierdzenia tożsamości Posiadacza karty. 4. Karta może być wykorzystywana do dokonywania transakcji na odległość bez jej fizycznego przedstawienia (uwarunkowane decyzją akceptanta). To jest wyciąg z twojego regulaminu - poczytaj punkt 4 . Zamias pisać o głupotach trzeba się szczerze zastanowić, jak to możliwe że posiadasz kartę a nie znasz regulaminu z nią powiązanego. Zasada jest taka że czyta się regulamin, składa podpis a następnie otrzymuje się kartę. Ja konkretnie jestem w pekao24 a tu posiada się dostęp poprzez karty i internet - bez posiadania typowego konta internetowego.

Regulamin znam ale w regulaminie nie ma jasno powiedziane a opowiedzi od pracowników są strasznie wymijajace - tak jak by rzaden z nich nie znał. Więc pytam osób które może miały okazję spróbowac.

Pozdrawiam.

Jeżeli pracownicy banku nie są w stanie odpowiedzieć Ci do czego służy karta :o - to proponuje tylko jedno wyjście - zmień bank na taki w którym obsługa jest profesjonalna. Pozdrawiam :x

Nie wiem czy to jedyne wyjście - niestety innych banków nie znam.

Pozdrawiam.

http://www.google.com/search?sourceid=n … :pl&q=bank

Naprodukowaliście postów ale nikt w sumie nie odpowiedział konkretnie. Z tego co wiem jedyną visą electron w Polsce którą można bezproblemu płacić w internecie jest karta wydawana przez inteligo. Mbank ma swoje rozwiązania a inne banki pewnie jeszcze inne. Generalnie na pewno da się płacić w necie kredytówkami Visa (ale nie electron tylko classic). Ale pewnie są wyjątki tak jak ta electronka z inteligo. Nie wiem, ale podejrzewam że to co można z daną kartą robić zależy od umowy banku wydawcą karty (czyli firmą Visa) i dlatego są różnice w możliwościach kart niby tego samego typu (np transakcję w sklepach kartą banku ING potwiewrdzam PINem a taką samą ale mbanku - podpisem na paragonie).

To bardzej zależy od odbiorcy w większości nie ma takiej opcji żeby płacić elektronem teoretycznie w internecie można płacić każdą kartą płatniczą (nie bankomatową) system bankowy (Kredyt Bank) nie rozróżnia płatności w sklepie czy internecie.

dziobek3 , według Ciebie jaka to płatnicza a jaka bankomatowa ??

Jak miał bym takie coś wypełnić:

domenacv4.gif

Piotrwx od samego początku wymyślasz jakieś dziwne problemy. Ponieważ masz kartę Visa Elektron w formularzu który przedstawiłeś odchaczasz formę płatności Visa - i to wszystko. Chociaż po toku twojego rozumowania domyślam się że następne pytanie będzie dotyczyło “co to jest CVV Number”? Uprzedzając Cię informuje że to są trzy ostatnie cyfry numeru twojej karty.

A tak na marginesie - mieszkasz jak się reklamujesz w Warszwie i twierdzisz że nie znasz innych banków - człowieku Warszawa to nie prowincja i na każdym rogu znajdziesz bank, a w internecie znajdziesz ranking banków i dowiesz się któremu najlepiej zaufać - chyba że nie masz jeszcze 18 lat i giniesz w tym gąszczu informacji.

Dzięki. Ale niestety twoja kultura i uprzejmość … - lepiej zostawić to bez komentarza. Nie mieszkam w warszawie lecz okolicach - są 2 banki.

Piotrwx mam dużo więcej lat od Ciebie i większą kulturę, gdybyś zagłebił się bardziej w moje wypowiedzi to byś zrozumiał. Dalej podtrzymuje tezę, że to Ty sam sobie stwarzasz problemy i chcesz aby inni je za Ciebie rozwiązali. Niestety ale to nie brak kultury u mnie przemawia, tylko nie rozumię dlaczego inni nie potrafią wykorzystać “mocy” internetu a próbują innych wciągnąć do mrówczej pracy. A na marginesie - w profilu wpisałeś “Warszawa” a to nie jest niestety okolica. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania Twoich problemów