Karty sieciowe przestają wyszukiwać Wi-fi

(bendgo1) #1

Mam dwie karty sieciowe oraz płytę główną z 2003 roku. Jedną, którą miałem dwa lata i zawsze było z nią okej oraz drugą, którą zakupiłem niedawno od kolegi. Działała ona tylko pół godziny, po czym przestała wyszukiwać Wi-fi, z kolei ta moja po trzech godzinach. Jak powiedziałem to koledze to on mi nawet nie uwierzył, bo długo z niej korzystał i nigdy nie było problemów. Teraz rodzą się pytania. Może być to wina płyty głównej, czy kart sieciowych? Jak to sprawdzić?

(blumberplumber) #2

Jakie MOBO i system operacyjny?

(bendgo1) #3

Windows 7
producent systemu - Dell Inc.
model systemu - OptiPlex 790

(Astor44) #4

W warunkach amatorskich nie da się tego sprawdzić inaczej, niż jedynie przez próbne zamontowanie jeszcze jednej karty WiFi, PCI lub USB (najlepiej).

(bachus) #5

Napisz chociaż czy na USB, czy ‘na śledziu’.

(bendgo1) #6

Te moje karty sieciowe to na USB.

(Astor44) #7

No a inny sprzęt na USB Ci działa? Na przykład pendrajwy?

(bendgo1) #8

Tak, działają

(Astor44) #9

To dobrze. Nie pozostaje nic innego jak próba z kolejną kartą WiFi.

(bachus) #10

Obstawiam coś z zasilaniem USB - sprawdź kwestie oszczędzania energii/usypiania urządzeń, ew. jak masz możliwość sprawdź z aktywnym hubem USB.

(bendgo1) #11

Próbowałem z różnymi portami USB. Zawsze to samo

(garoz666) #12

Sprawdź w UEFi ustawienia dla USB czy masz wsztskie zarówno dla wersji 2.0 jak i 3.0 na Auto czy Enable. Jeśli auto to ustaw wszystko co się da na Enable. Ja u siebie kiedyś na PC-cie zauważyłem, że na Auto w UEFi/BIOS to porty świrują wbrew ustawieniom w Windowsie.

(bendgo1) #13

Miałem już wszystko na Enable

(Domker) #14

Sprawdź jak karty zachowują się pod jakąś dystrybucją Linux. To pozwoli wykluczyć problemy sterownika w Windows.

(bendgo1) #15

Nie mam trzeciej karty sieciowej, więc nie jestem w stanie tak sprawdzić. Również instalując Linuxa, ponieważ problemy się pokazują zwykle, ale nie zawsze po dłuższym korzystaniu, więc trudno to tak sprawdzić. Nie ma innej opcji na sprawdzenie sterownika?

(januszek) #16

Sprawdź z karta na PCI.

(garoz666) #17

Czytam ci w myślach telepatycznie po światłowodzie :stuck_out_tongue: