Karty sieciowe przestają wyszukiwać Wi-fi

Mam dwie karty sieciowe oraz płytę główną z 2003 roku. Jedną, którą miałem dwa lata i zawsze było z nią okej oraz drugą, którą zakupiłem niedawno od kolegi. Działała ona tylko pół godziny, po czym przestała wyszukiwać Wi-fi, z kolei ta moja po trzech godzinach. Jak powiedziałem to koledze to on mi nawet nie uwierzył, bo długo z niej korzystał i nigdy nie było problemów. Teraz rodzą się pytania. Może być to wina płyty głównej, czy kart sieciowych? Jak to sprawdzić?

Jakie MOBO i system operacyjny?

Windows 7
producent systemu - Dell Inc.
model systemu - OptiPlex 790

W warunkach amatorskich nie da się tego sprawdzić inaczej, niż jedynie przez próbne zamontowanie jeszcze jednej karty WiFi, PCI lub USB (najlepiej).

Napisz chociaż czy na USB, czy ‘na śledziu’.

Te moje karty sieciowe to na USB.

No a inny sprzęt na USB Ci działa? Na przykład pendrajwy?

Tak, działają

To dobrze. Nie pozostaje nic innego jak próba z kolejną kartą WiFi.

Obstawiam coś z zasilaniem USB - sprawdź kwestie oszczędzania energii/usypiania urządzeń, ew. jak masz możliwość sprawdź z aktywnym hubem USB.

Próbowałem z różnymi portami USB. Zawsze to samo

Sprawdź w UEFi ustawienia dla USB czy masz wsztskie zarówno dla wersji 2.0 jak i 3.0 na Auto czy Enable. Jeśli auto to ustaw wszystko co się da na Enable. Ja u siebie kiedyś na PC-cie zauważyłem, że na Auto w UEFi/BIOS to porty świrują wbrew ustawieniom w Windowsie.

Miałem już wszystko na Enable

Sprawdź jak karty zachowują się pod jakąś dystrybucją Linux. To pozwoli wykluczyć problemy sterownika w Windows.

Nie mam trzeciej karty sieciowej, więc nie jestem w stanie tak sprawdzić. Również instalując Linuxa, ponieważ problemy się pokazują zwykle, ale nie zawsze po dłuższym korzystaniu, więc trudno to tak sprawdzić. Nie ma innej opcji na sprawdzenie sterownika?

Sprawdź z karta na PCI.

Czytam ci w myślach telepatycznie po światłowodzie :stuck_out_tongue:

Przepraszam, że nic nie odpisywałem, ale wszystko co pisaliście było dla mnie trudne oraz bardzo czasochłonne do sprawdzenia. To nie chodziło o sterowniki, tylko wydaje mi się, że przez tą starą płytę główną, Wi-FI nie zawsze było odbierane płynnie. Podłączyłem jednak komputer do routera 15-metrowym kablem i wszystko płynnie działa. Dziękuję za wszystkie Wasze pomysły i proponuje, aby usunąć temat, a nie zamknąć, ponieważ w przyszłości raczej nikomu się nie przyda, bo kiedy tu trafi, to i tak nie znajdzie rozwiązania.