Kasety VHS po zgraniu materiału na HDD nie przewijają się

Witam, ostatnio bawiłem się w zrzucanie nagrań z kaset VHS na dysk twardy. Wszystko pięknie się da zrobić, ale jest pewien problem. Kasety, z których zrzucałem obraz nie chcą się przewijać w magnetowidzie w trybie bez podglądu (wciskam STOP i REW ). Na podglądzie da się, ale jak przyjdzie przewijać 2,5h filmu, to już nie jest wesoło. Dodam że pozostałe kasety, z których nie zgrywałem materiału na HDD jak najbardziej da się przewinąć.

Magnetowid podłączam do karty telewizyjnej w ten sposób:

1.Przejściówka Euro-Cinch podłączona do magnetowidu

  1. Dźwięk: 2xcinch (do przejściówki) i jeden kabelek do wejścia audio karty tv

  2. Obraz: Kabelek video pojedynczy z jednej strony do karty tv a z drugiej do przejściówki (próbowałem zarówno zwykłym cinchem jak i SVideo, ale głównie zgrywałem przez cinch)

Pytam więc, co mogło się stać tym kasetom? Przecież w magnetowidzie podczas zgrywania wszystko zachowuje się tak samo jak podczas oglądania filmu VHS, tak że problemu być nie powinno. No chyba że się mylę i faktycznie jest jakiś przepływ danych komputer->magnetowid i coś z tymi kasetami się wtedy dzieje

nic im się nie mogło stać… przyczyna musi być inna… jak kopiujesz dvd w nagrywarce też przecież nic się nie dzieje…

No właśnie też tak myślę. Jutro to dokładnie sprawdzę, ale akurat te dwie które zgrywałem się nie przewijają, natomiast te z którymi nic nie robiłem, przewijają się bez problemu. Aha, dodam, że nie działa przewijanie tylko do tyłu.

A nie wygląda to na uszkodzoną elektronikę przewijania w magnetowidzie?

Spróbuj dojść taśmą na podglądzie lub przewijaniu do przodu do końca taśmy, magnetowid powinien uruchomić przewijanie do tyłu automatycznie.