Kasowanie postów przez Moderatora


(Piotr Kotarba) #1

Wczoraj Mod Fiesta skasował moj post dotyczący jego wypowiedzi na forum, -cytuję:

“Mnie się wydaje,ze forum ma służyć pomocą w problemach”

Pózniej napisał,że takie oty to na PW.Czyżby zwrócenie uwagi na forum,było czymś nagannym z mojej strony.Forum ma słuzyć pomocą,a nie wygłaszaniem uwag nie wnoszących nic do problemu.


(Monczkin) #2

nie ten dział - przenoszę


(lazikar) #3

Pisanie takich postów w działach technicznych jest negowane.


(Airborn) #4

ten post tez poleci albo przynajmniej zostanie przeniesiony… skoro nawet tematu niemozesz zalozyc w odpowiednim miejscu… a co do kasacji posta to sadze ze moglo byc to uzasadnione, choc oczywiscie zalezy od tematu w jakim sie on znalazl…


(fiesta) #5

Piotr676 jesteś z nami już chwilę i jeszcze się nie zorientowałeś o tym o czym mówi Lazikar. Mój post był musztardą po obiedzie ale nie był OTem (wprost przeciwnie do Twojego), gdyż pozwoli userowi na przyszłość uniknąć takich perturbacji z OS. Czy wymagało to aż takiej Twojej negacji ?? Zresztą sami userzy zwrócili Ci uwagę i wskazali na prawidłowy tok załatwienia sprawy. Ale Ty wolisz nadal bić pianę na publicznym forum. Dla Twojej wiadomości krótki fragment z regulaminu forum (którego najwidoczniej nie znasz):

Z mojej strony EOT.

Oto ono:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50221


(Piotr Kotarba) #6

Moją intencją nie było podważanie autorytetu Moderatora, tylko zwrócenie uwagi na fakt ,że po słusznym stwierdzeniu Fiesty,powinien dać jakąś wskazówkę userwi co do jego problemu.


(fiesta) #7

A drugi post który mówił o mówieniu prawdy też miał taką intencję :-k :-k :-k .

Więc proszę skończ tą bzdurną dyskusję, bo nie prowadzi ona do nikąd.


(Dod) #8

Piotr676: po co sie kł u cisz ? I tak mod ma zawsze racje, a jak nie ma to będzie miał… Tak jest i tak będzie, choć zdarzają się i wyjątki. Pozostaje tylko przełykać to co robi mod, bo cenzura jest wszędzie nawet gdy o tym nie wiemy.


(Monczkin) #9

nie zawsze :stuck_out_tongue:

da się tak zrobić :smiley:

podoba mi się podejście :slight_smile:

lecą posty/tematy, które łamią regulamin oraz ogłoszenia w działach - tak było, jest i będzie - proszę, kolegów, co by się tu nie dopatrywać sensacji :lol:


(Dod) #10

:smiley:

Nie no oczywiście nie brać mojego posta na serio, ale tak uważa przynajmniej 90% ludzi :stuck_out_tongue: A prawda jest taka że…

Choć interpretowanie regulaminu/prawa to sprawa względna :stuck_out_tongue:


(system) #11

Ja bym poprostu, aby uniknąć takich problemow przeczytał uważnie regulamin. moje tematy też byly często kasowane (może za często) ale widocznie były niezgodne z regulaminem. i jeszcze jedno: użytkownik powinien być informowany za co temat został usunięty (jaki punkt regulaminu zlamał)


(Monczkin) #12

nie jest to wykonalne w praktyce - biorąc pod uwagę liczbę nowych tematów i postów jakie pojawiają się na forum moderator nic by nie robił tylko pisał uzasadnienie dla usera.

Dziś zalogowałem się około godziny 8 rano i mam na chwilę obecną do przejrzenia - przeczytania - ponad 60 tematów x postów - co daję dość niezłą sumę.

Zresztą popatrzmy co mówi regulamin w tej kwestii - regulamin, który obowiązuje zarówno modka jak i usera - przykłady w których musimy interweniować - niestety - najczęściej

nasze obowiązki - nigdzie nie jest napisane, że mamy obowiązek “tłumaczenia się” userowi

tak więc… jak co po niektórzy zaczną w końcu stosować się do pewnych zasad, to nasz interwencja zostanie ograniczona do minimum ku zadowoleniu wszystkich - mi też nie sprawia radości, przyjemności, satysfakcji ciągłe proszenie, przenoszenie, poprawianie - wolę robić to co lubię robić na forum - pomagać innym


(Asterisk) #13

A pierwszym jej przejawem jest zastanowienie

sie nad treścią posta przed jesgo wysłaniem


(system) #14

Rozuminem że to dużo roboty, ale nie raz dużo musiałem się zastanawiać za co temat został usunięty


(Monczkin) #15

z przyczyn regulaminowych i tyle :stuck_out_tongue:


(system) #16

A teraz spytah się na forum ile osób DO KOŃCA przeczytało regulamin.

A tych którzy przeczytali spytaj czy go pamiętają.


(Monczkin) #17

Krzxchu ty chyba mylisz pojęcia i role moderatora na forum, jeśli Twój post skierowany jest do mnie :slight_smile:

to nie jest chyba problem moderatorów. Każdy kto przebywa na forum ma obowiązek przeczytania regulaminu, które znajomość akceptuje przy rejestracji - jest TO JEGO OBOWIąZEK

co my OBOP jesteśmy czy co ?? mam wysłać 14 000 pw ?? pomyśl

Userzy mają przestrzegać zasad jakie tu panują i tyle. Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć - zgłaszasz pretensje, których wyjaśnienie masz opisane w tym nieszczęsnym regulaminie - nie tylko Ty. Moderatorów też obowiązuje ten regulamin jak i userów (którymi przecież jesteśmy).

zresztą - nie znajomość zasad i praw nie zwalnia z ich przestrzegania


(Asterisk) #18

Brak pamięci jest problemem medycznym :smiley:

Jeżeli w momencie rejestracji stwierdzili, że

przeczytali, to jest to poświadczenie nieprawdy.

Sam sobie, na kanałach prywatnych, prowadź takie

statystyki - o ile uzyskasz uczciwe odpowiedzi :smiley:


(Grebo) #19

Ja go przeczytałem do samego końca.

A co tam jest trudnego do pamiętania? Przecież tam są PROSTE zasady postępowania w sieci, a że, za przeproszeniem, chamstwa coraz więcej w internecie to nie znaczy, że można o tych zasadach zapomnieć.


(system) #20

Nie chodzi o wysylanie na pw tylko pisać przy zamknięciu. A jeśli piszesz że masz tak dużo postow do przeczytania:

To moderatorzy mogli by się podzielić na różne kategorie lub poprostu powiększczie grono moderatorów.