Kasperski - 3 Problemy

Od jakiegoś czasu używam Kasperky Internet Security 6.0.303 i mam z nim problemy.

1. Kiedy ktoś chce wejść na mój domowy serwer muszę wyłączać usługę Anti-Haker, a jak wiadomo nie jest to wskazane.

2. Na stronie http://www.pixel2life.com po kliknięciu w link do tutoriala wyskakuje mi pusta strona, a w rzeczywistości powinienem zostać przekierowany (dzieje się tak pod każdą przeglądarką, IE6.0, IE7, Opera 9.10, FireFox 2.0.0.2)

3. Jeśli dostanę od kogoś wiadomość na Gadu-Gadu, w której znajdować się będzie link to po kliknięciu na owy link nic się nie dzieje a powinien się otworzyć w domyślnej przeglądarce.

Wcześniej kożystałem z BitDefendera Internet Security 9 i wszystko było wporządku. Co może być nie tak? :?

też używam kaspra już prawie rok i jestem bardzo zadowolony,to chyba najlepszy antywir-powodem są zapewne zbyt wysokie ustawienia,czyli masz ustawione zaawansowane i z tego powodu program blokuje dostęp do wszelkich nieznanych operacji-jest poprostu zabardzo uczulony prościej mówiąc-trzeba zmienić ustawienia na podstawowe,czyli w programie ZALECANY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA, w jakiej wersji zainstalowałeś program,jako użytkownik początkujący czy zaawansowany???Jeśli ten drugi to wszystko będzie ustawione na najwyższy poziom i ciągle będą wyskakiwać niepotrzebne ostrzeżenia…

No ja również uważam, że to znakomity program. Jak dotąd mnie nie zawiódł. :slight_smile: To prawda, że przy instalacji wybrałem opcję zaawansowanego użytkownika. W takim razie jak to zmienić?

można zmienić w programie,z każdego typu ochrony zmienić na zalecany stopień bezpieczeństwa lub odinstalować program i zainstalować go jeszcze raz tylko jako użytkownik początkujący i będą już ustawione automatycznie,później również możesz zmieniać ustawienia na różne poziomy bezpieczeństwa.

Zaktualizowałem Kaspra do najnowszej wersji z uwzględnieniem przy instalacji opcji dla użytkownika początkującego. Problem numer 2 jest już rozwiązany. Musiałem tylko pozmieniać niektóre opcje. Nadal jednak pozostaje nietknięty problem #2 i #3. :?

reszta to już raczej nie zależy od programu kaspersky…

Cześć! Spróbuj ustawić w ustawieniach programu opcję anti-hacker na niski poziom bezpieczeństwa. Ja tak mam. Jak zwiekszałem poziom bezpieczeństwa to Kasperski blokował mi różne funkcje w kompie. Najwyższy poziom blokował mi cały internet. Opcja niski poziom bezpieczeństwa jest optymalna, wszystko działa. Pozdrawiam, Darek