Kasperski antywirus blokuje inne programy


(Diablos5555) #1

Witam , nie wiem w jakim dziale to dać , a więc dałem w tym jest jakiś sposób oczywiście oprócz odinstalowywania tego oto antywirusa?? Jest jakiś sposób?? Nie chodzi o spiracone programy ani gry. Po prostu mam taki problem z jednym z oryginalnych programów.


(Spandau) #2

Zobacz tutaj http://www.kav2011.net/page/strefa-zaufana/370/


(ichito) #3

Z artykułu wynika, że chodzi o wykluczenia aplikacji…nie uważam, żeby można było to stosować do jakiejkolwiek aplikacji. Taki zabieg stosuje się właściwie tylko dla pozostałych aplikacji zabezpieczających, a wszystkie pozostałe powinny działać w oparciu o indywidualne dla nich reguły. Po to jest moduł ochrony proaktywnej (HIPS/bloker), żeby monitorować działanie systemu w całości - łącznie z aplikacjami - i żeby mieć nadzór nad ewentualnymi nieopisanymi sygnaturami zagrożeniami. Ustawienia takich modułów pozwalają na stworzenie listy aplikacji zaufanych w danym systemie, co znacznie zmniejsza ilość ostrzeżeń i ewentualnych konfliktów i nie ma potrzeby wykluczać aplikacji (poza wyjątkiem już opisanym) spod działania pakietu.

Poza tym “Diablos” nie napisał o jakie programy chodzi…nie daj Boże, żeby miał na myśli jakieś spiracone programy…


(Spandau) #4

Wiem, że nie opisał.

Inna sprawa że trzeba wiedzieć co się robi ale ponieważ nic nie pisał więc to już jego sprawa


(ichito) #5

@spandaupol

Nie chciałem z Tobą polemizować :slight_smile: Chciałem tylko podkreślić, że jest to zabieg czasem dość wysoce ryzykowny…poza tym szkoda, że w artykule nie wymieniono w tym kontekście wielu innych, równie podatnych aplikacji, których wykluczenie to może być ryzykowne - przeglądarki i odtwarzacze multimediów, przeglądarki PDF, przeglądarki internetowe…w sumie jestem dość zdziwiony, że je przemilczano.