Kasperski antywirus blokuje inne programy

Witam , nie wiem w jakim dziale to dać , a więc dałem w tym jest jakiś sposób oczywiście oprócz odinstalowywania tego oto antywirusa?? Jest jakiś sposób?? Nie chodzi o spiracone programy ani gry. Po prostu mam taki problem z jednym z oryginalnych programów.

Zobacz tutaj http://www.kav2011.net/page/strefa-zaufana/370/

Z artykułu wynika, że chodzi o wykluczenia aplikacji…nie uważam, żeby można było to stosować do jakiejkolwiek aplikacji. Taki zabieg stosuje się właściwie tylko dla pozostałych aplikacji zabezpieczających, a wszystkie pozostałe powinny działać w oparciu o indywidualne dla nich reguły. Po to jest moduł ochrony proaktywnej (HIPS/bloker), żeby monitorować działanie systemu w całości - łącznie z aplikacjami - i żeby mieć nadzór nad ewentualnymi nieopisanymi sygnaturami zagrożeniami. Ustawienia takich modułów pozwalają na stworzenie listy aplikacji zaufanych w danym systemie, co znacznie zmniejsza ilość ostrzeżeń i ewentualnych konfliktów i nie ma potrzeby wykluczać aplikacji (poza wyjątkiem już opisanym) spod działania pakietu.

Poza tym “Diablos” nie napisał o jakie programy chodzi…nie daj Boże, żeby miał na myśli jakieś spiracone programy…

Wiem, że nie opisał.

Inna sprawa że trzeba wiedzieć co się robi ale ponieważ nic nie pisał więc to już jego sprawa

@spandaupol

Nie chciałem z Tobą polemizować :slight_smile: Chciałem tylko podkreślić, że jest to zabieg czasem dość wysoce ryzykowny…poza tym szkoda, że w artykule nie wymieniono w tym kontekście wielu innych, równie podatnych aplikacji, których wykluczenie to może być ryzykowne - przeglądarki i odtwarzacze multimediów, przeglądarki PDF, przeglądarki internetowe…w sumie jestem dość zdziwiony, że je przemilczano.