Kaspersky Anti-Virus i dziwny komunikat po uruchomieniu

Zainstalowałem Kaspersky™ Anti-Virus Personal Pro 5.0.527, uruchomiłem ponownie komuter i po ok. 1 min. pokazało się to:

img23853ey.th.jpg

Udało mi się odinstalować Kaspersky’ego w trybie awaryjnym i juz się nie pojawia to. Ale bardzo bym chciał mieć tego antywirusa. Wie ktos czemu tak się działo??

Po pierwsze zdjęcie na http://www.imageshack.us/ :!:

Po drugie komunikat mówi o niezgodności sterowników, dlatego spróbuj zainstalowac na nowo sterki od grafiki, płyty głównej, itp.

Czy dzieje się tak przy samym uruchamianiu windy ? Czy dopiero po jakimś czasie pracy w niej ?

Gdy się uruchomią wszystkie programy (z autostartu) po ok. 30 sekundach wszystko na chwilę się zawiesza i pojawia się ten komunikat…

Coś nie tak jest z zdjęciem? Bo u mnie wszystko działa…

Już wporządku, na początku dałeś linka bezpośrenio do zdjęcia.

Co do problemu.

Ty wyłacz zbędne programy z autostartu i tak jak mówie.

Przeinstaluj sterowniki, sprawdź czy nie pozostało coś po Kasperku.

Przejrzyj też tematy.

Jest problem z driverami.

Zaktualizowałem już chyba wszystko poza BIOS’em i sterownikami od karty dźwiękowej, bo mam kłopot z ich znalezieniem. A pojawia się teraz Bluescreen:

26nz1.th.jpg

Po odinstalowaniu Kaspersky’ego (w trybie awaryjnym) wszystko wraca do normy.

Ustawienia ochrony w czasie rzeczywistym >> Sieć >> odznacz >> Włącz ochronę przed atakami sieciowymi

Dziękuję. Teraz działa i nie pojawia się tamten Bluescreen.

Barnaba, czemu jak to włączyłem zadziałało normalniei czy jezeli póżniej włączę ochronę przed atakami sieciowymi to znowu pojawi się ten Bluescreen??

ple91 poniważ moduł ochrony przed atakami sieciowymi powoduje własnie takie błedy kiedy używamy dodatkowego firewalla.

I nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale większośc firewalli kłuci się z Kasperskim i nie ma jasnej i konkretnej metody rozwiązania tego problemu.

Ja mam tylko Windowsowskiego firewalla (jestem za NATem) wiec go wyłączę i sprawdzę jak będzie.