Kaspersky Anti-Virus żadnej możliwości odinstalowania


(Ufozigi) #1

Mam Kapersky anti-Virus wersję 5 , i ostatnio zauważyłem że program się nie aktualizuje a w treyu pojawia się ciągle dymek z komunikatem że program antywirusowy jest nieaktualny ( choć licencja jest ciągle ważna) , ale dla świętego spokoju postanowiłem zainstalować nowszą wersję ... Instalacja skończyła się na komunikacie że program Kaspersky znalazł wersję niekompatybilną i tu podał dokładną nazwę obecnego Kasperskyego , ale pocieszyło mnie to że program poradzi sobie z odinstalowaniem starego ... ale skończyło się na niczym. Pełna zawiecha i na pasku postępu żadnego efektu ... no i tak czekałem ponad 15 minut i nic. Więc starałem się odinstalować z menu dodaj/usuń programy i tam ciągle komunikaty o tym że trzeba zakończyć działanie programy ... robiłem zakończ , i nagle komputer działał jak ślimak , nie dało się nic na nim robić. Przy każdej próbie wyłączenia Kaspersky komputer się mulił i nawet nie szło włączyć instalacji nowego Kaspersky ... gdzieś czytałem o wyłaczeniu procesów w menadżerze zadań ... znalazłem takie procesy kav.exe i kavsvc.exe ale gdy chce je zakończyć pojawia się komunikat o odmowie dostępu ... więc co robić jak odinstalowac tego starego Kaspersky żeby zrobić miejsce na nowego i żeby to nie trwało godzinami , żeby wytłumaczyć po kolei krok po kroku ten trudny proces ! Prosze bardzo o pomoc !


(Tomekvip22) #2

Zobacz czy idzie odinstalować w trybie awaryjnym.


(Sp5fw) #3

Nie pamietam gdzie, ale znalazlem kiedys program do odinstalowywania kasperskiego i mam ten program. Osobiście nie potrzebowalem z niego korzystac, wiec nie znam jego skutecznosci. Podaj jak Ci to podeslac!


(Tomekvip22) #4

A tu masz opis usuwania z innego forum.

http://www.searchengines.pl/t39376.html


(jan1) #5

http://kav.pl/news.php?t=1&cat=6&details_id=94


(Ufozigi) #6

dzięki serdeczne za zainteresowanie ... szło topornie , ale w końcu poszło ... zastosowałem się do sposobu z linka od jan1 , chodziło o ściągnięcie pliku KisKav6Remove.zip instalowanie tego exe i to wszystko w trybie awaryjnym ... nie poszło tak prosto ,bo po zastosowaniu się do rad już w normalnym trybie pracy nie szło i tak odinstalować poprzez dodaj/usuń programy ani przez deiinstalacja Kaspersky ... wziąłem się za instalowanie wersji 6 i podjąłem kilka prób w której ta "szóstka" miała sobie poradzić z "piątką" ... po kilku niepowodzeniach wyskoczył windowsoski komunikat o tym że jakiś host zostanie wyłączony i nagle poszło ... ale dzięki za rady , choć nie myślałem że będzie to takie trudne !